У середу, 12 листопада, штучний зонд Philae вперше в історії здійснив м’яку посадку на поверхню комети 67P/Чурюмова-Герасименко, яку выдкрили у Києві в 1969 році. Співробітники Європейського космічного агентства отримали з зонда сигнал, що підтверджує успішну висадку. У мікроблозі Twitter, який ведеться від імені дослідного зонда Philae, опублікували перші зображення комети 67P / Чурюмова-Герасименко, зроблені поблизу від її поверхні.
Знімок зробили за допомогою інструменту ROLIS (Rosetta Lander Imaging System), коли модуль Philae знаходився приблизно за 3 км від космічного об’єкта. На фотографії видно саму комету і частину конструкції зонда – у правій верхній частині. Незабаром Philae обіцяє переслати на Землю панорамні фото комети, зроблені системою мікрокамер CIVA (Comet Infrared and Visible Analyser).
Між тим, в мікроблозі Philae йдеться, що посадка пройшла все ж не зовсім гладко.
«Я на поверхні, але мої гарпуни не вистрілили. Моя команда посилено працює над встановленням причини неполадки», – йдеться в твіті від імені Philae.
Неспрацювання гарпунів може означати, що зонд не зміг надійно закріпитися на поверхні космічного об’єкта. Враховуючи, що комета рухається з величезною швидкістю (приблизно 55 тис. км / год), а гравітація невисока, це може привести навіть до зриву модуля. Науковці сподіваються, що цього не станеться і апарат найближчим часом зможе приступити до виконання наукової програми.
Комета Чурюмова-Герасименко була відкрита у 1969 році у Києві українськими асторномами. За словами першовідкривача комети українського наукового співробітника Астрономічної обсерваторії Клима Чурюмова, ця комета може виявитись ключем зародження життя на Землі. Науковець припускає наявність на відкритій ним кометі органічних сполук, які колись були основними елементами зародження життя на нашій планеті.
Comments are closed.