Соціум

Біжи швидше потяга: на Прикарпатті відбувся благодійний пробіг (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У суботу, 3 травня, на Івано-Франківщині відбувся пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці. Цьогоріч захід зібрав близько 200 учасників, які долали маршрути різної складності — від 500 метрів до 34 км.

Бігли не лише заради спорту,  збирали кошти для 102 бригади, пише Репортер.Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці» Забіг уже став традиційним: його проводять з 2019 року.

Цьогоріч учасники могли подолати один з семи відрізків пробігу. Для дорослих їх чотири: 34 км, 12 км, 9 км та благодійна дистанція пам’яті Романа Вірастюка – 3 км. Для дітей – 1 км, 800 м та 500 м.

Гасло пробігу – “Біжи швидше потяга”

Ним організатори хотіли привернути увагу до відновлення залізничного сполучення між Франківськом і Тернополем. Захід започаткували на третю суботу травня, бо тоді відзначався День Європи в Україні.

Організатор Дмитро Романишин каже, присвячують пробіг Дню Європи, бо Галицька трансверсальна залізниця у свій час сполучала  східну Галичину з європейськими країнами.

Залізниця була дуже важливим сполучником, стратегічним. На цей захід разом з університетом нафти і газу ми підготували звернення в Офіс Президента та Кабінет Міністрів, щоб вони розглянули це питання фахово, зробили економічне обґрунтування та аналіз щодо відновлення залізничного сполучення між Хриплином і Бучачем. Не вистачає лише 65 кілометрів і мосту на Дністрі, – говорить організатор.

Читайте: «Побратими побачать, що не треба здаватися». Ветеран планує пройти 1000 км з Франківська до Відня

Пробіг організував Дмитро Романишин, слідами

Біг – це основа масового спорту

За словами Дмитра Романишина, кількість учасників щороку збільшується. Зокрема минулого року було 150 людей. Цьогоріч – на початку дня було 170 зареєстрованих, але їх кількість продовжувала збільшуватися.

З кожним роком до нас доєднуються нові учасники. Нас підтримують навіть люди з Кропивницького: щороку 4-5 людей приїжджають на забіг. Є учасники зі Львова, Вінниці. Найбільше, звичайно, – з Івано-Франківська. З Тлумацької громади – близько 80 дітей, але дорослих лише 5. Це дуже мало. Бо насправді бігова культура серед дорослих не популярна в невеличких громадах. Її потрібно розвивати, адже біг – це основа масового спорту, – розповідає Дмитро.

Нагороди, учасники, пробіг, Нижнів, Дністер, ХриплинПробіг як особистий виклик

Учасник Петро Савчук біжить не вперше. Він має подолати найдовшу дистанцію – 34 км, яка починається в селі Хриплин і закінчується біля річки Дністер у Нижневі. Чоловік каже, що бігає щопонеділка та щосереди, а у вихідні в нього довга святкова дистанція – близько 20 км.

Розповідає, що спорт завжди був у його житті. Проте бігом зайнявся через особистий виклик в один з його днів народження.

Я сказав, що хотів би взяти участь в якомусь пробізі, а син мого товариша відповів: «Ви та біг на довгій дистанції? Та ви що!». Це мене якось зачепило. Я побачив оголошення про цей пробіг і син одразу зареєстрував мене. З того часу я бігаю вже 6 років, – говорить чоловік.

На Прикарпатті відбувся пробіг

“Пробіг присвячую синам, ЗСУ та нашій перемозі”

Петру Савчуку 61 рік. Двоє його синів – Артур й Остап служать в 102 бригаді ТрО. Тож цей пробіг він присвячує їм.

Завжди на фронті потрібні якісь засоби. Тому на кожному такому заході ми збираємо кошти й робитимемо це надалі. Бо я хочу побачити дітей та нашу перемогу. Цей пробіг присвячую своїм синам, ЗСУ та нашій перемозі, – говорить Петро Савчук.

Разом з ним найдовшу дистанцію бігли ще одинадцять людей.

До теми: Мирні, творчі, войовничі. Викладач косівського інституту Василь Дутка малює портрети випускників-захисників (ФОТО, ВІДЕО)

Після перетину фінішної лінії всі учасники отримують медалі за участь у пробігу.

Її отримала й Марія Чуб, яка приїхала сюди з Делеви, що на Тлумаччині. Дівчина каже, біжить удруге й вдруге займає перше місце в дистанції 800 м. Щоб отримувати такий результат, постійно займається.

Я з дитинства така шустра. Тренуюся в школі на стадіоні. Тому цього разу було легше, ніж минулого, – говорить Марія. – На шляху до перемоги мене підтримують мої друзі, вчителі, батьки.

Переможці, Університет Нафти і Газу

34 км як тренування

Першим серед чоловіків на найдовшій дистанції фінішував Констянтин Тимків. Він брав участь у першому пробігу «Слідами Галицької трансверсальної залізниці». Тоді він біг 16 км і зайняв третє місце. Цьогоріч зареєструвався для участі в останні дні. Каже, це мало бути просте тренування.

Цього разу я взагалі приїхав потренуватися. У мене мало бути просто довге тренування. Я хотів лайтово збігати 34 кілометри. В принципі так і зробив, – говорить Констянтин. – Темп був легкий. Траса нескладна. Найскладнішим було те, що на 25 кілометрі, коли ми вже вибігали з лісу, почало дуже пекти сонце. Відчувалось, як від землі жар віддає і ти біжиш в цій духовці. Я добіг до пункту з гідратацією й заливався водою. Футболку, шорти, кепку – все, що міг. Я майже не пив. Прибіг за 2 год 25 хвилин 58 секунд.

Тимків, переможець, слідами Галицької трансверсальної залізниці

На фініші для учасників і вболівальників працювали атракціони та прилавки з іграшками та смаколиками. Охочі могли поплавати човнами по Дністру.

З одного боку від фінішної смуги розгорнулась польова кухня. З іншого – виставка артефактів з війни. Її організувала волонтерська команда Івана Біланюка.

Після церемонії нагородження охочих дітей вчили дронової справи та тактико-спеціальної підготовки.

Пробіг, волонтер Іван Біланюк, виставка артефактів

До теми: «Скільки поїздок на фронт, стільки й шевронів»: прикарпатець Іван Біланюк волонтерить 11 років (ФОТО)

Захід організували за підтримки ГО “Захист держави”, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання.

З реєстраційних внесків на пробіг вдалося зібрати понад 30 тисяч гривень. Їх передадуть на потреби 102 бригади ТрО. Для дітей, ветеранів та військових участь була безкоштовною.

36 призерів окрім медалей отримали подарунки.

На Івано-Франківщині, благодійний, ЗСУ

Читайте також: «Сподобається тим, хто любить відеоігри». Як дронарі «Хартії» нищать ворога

Призери серед дівчат

  • на дистанції 500 м: Каріна Озарко – 1 місце;  Іванна Урсуляк – 2 місце; Христина Валат – 3 місце;
  • на дистанції 800 м: Марія Чуб – 1 місце; Софія Верхомій – 2 місце; Надія Верхомій – 3 місце;
  • на дистанції 1 км: Софія Лебедєва – 1 місце; Ольга Микуляк – 2 місце; Марта Житар – 3 місце;
  • на дистанції 9 км: Тетяна Струтинська – 1 місце; Соломія Мула – 2 місце; Ольга Тишко – 3 місце;
  • на дистанції 16 км: Оксана Семинишин – 1 місце; Ірина Брикса – 2 місце; Надія Янковська – 3 місце;
  • на дистанції 34 км: Юлія Бородаєнко – 1 місце; Христина Самуляк – 2 місце; Мар’яна Рочняк – 3 місце.

Призери серед хлопців

  • на дистанції 500 м: Андрій Мамалига – 1 місце; Віталій Кучер – 2 місце; Максим Казюка – 3 місце;
  • на дистанції 800 м: Назар Палинський – 1 місце; Богдан Кавінський – 2 місце; Іван Гуменюк – 3 місце;
  • на дистанції 1 км: Максим Гищук – 1 місце; Сергій Туранський – 2 місце; Микола Палипський – 3 місце;
  • на дистанції 9 км: Денис Марчук – 1 місце; Павло Волуйкевич – 2 місце; Андрій Борис – 3 місце;
  • на дистанції 16 км: Олег Озарко – 1 місце; Василь Куриляк – 2 місце; Ярослав Коваль – 3 місце;
  • на дистанції 34 км: Констянтин Тимків – 1 місце; Ярема Кузенко – 2 місце; Олег Животовський – 3 місце.

Авторка: Мирослава Надкернична

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.