В Івано-Франківському драмтеатрі сьогодні покажуть останню премʼєру у 2024 році – рок-мюзикл «Наталка Полтавка». Це – вже шоста версія відомої пʼєси Івана Котляревського у франківському театрі, але цього разу – в зовсім новому трактуванні.
Про це розповіли у пʼятницю, 27 грудня, на пресконференції у франківському драмтеатрі, пише Репортер.
Режисерами постановки є Ростислав Держипільський та Назарій Панів.
Коли зʼявляється ідея постановки, задаєш собі питання «для чого?». Назар Панів сказав: «Класно, коли зараз купують франшизи відомих мюзиклів і ставлять на сцені. Але краще зробити наш продукт, щоб з нього робили франшизу», – каже директор драмтеатру Ростислав Держипільський.
У виставі залишили повністю незмінними пісні – музика Миколи Лисенка, та оригінальні тексти – Івана Котляревського. Сюжет не міняли, лише адаптували текст і музичні номери.
В історичному плані ми можемо спостерігати «мюзикловий бум» саме у важкі часи: Велика депресія в Америці, післявоєнний час. Зараз також багато глядачів обирають йти на мюзикли, щоб відпочити і відволіктися. Ми хочемо нашою «Наталкою Полтавкою» додати сил, енергії нашим глядачам для боротьби на своєму місці, – говорить Назарій Панів. – Ми хочемо, щоб ті, хто давно чи недавно закінчив школу, ще раз перечитали «Наталку Полтавку», відкрили для себе щось. У нас в головах багато російських наративів, тому ми часто думаємо, що українська література нецікава, ми бачимо шароварну тенденцію. А нам треба памʼятати, що наше є круте і сучасне.
До пʼєси ввели нових персонажів – Реквізитора, Помічника режисера, Костюмерів. Адже франківська «Наталка Полтавка» розповідає ще й про те, яке це диво – театр.
Хореограф-постановник – Дмитро Лека, а музичну інтерпретацію виконав Юрій Шацький. Зокрема, пісні у мюзиклі звучатимуть у музичному супроводі рок-бенду артистів театру.
Завдання було нелегке: зробити, щоб все йшло по наростаючій, кожен номер був кращим за попередній. Сподіваюся, нам це вдалося, – говорить Юрій Шацький. – Ви знайдете Лисенка у піснях, але подача дуже оригінальна. Дякую режисерам, що дали повну свободу в роботі
У головних ролях: Олег Панас/Владислав Демидюк у ролі Петра та Інна Бевза/Марія Стопник у ролі Наталки.
Якщо чесно, коли я почув ідею, що «Наталка Полтавка» буде рок-мюзиклом, я поставився до ідеї скептично. Але в процесі роботи стало дуже цікаво, – каже Олег Панас. – Ми хочемо, щоб кожен номер «кричав», щоб глядачі ловили цей вайб. Я сподіваюся, людям сподобається.
Премʼєру вистави, зокрема, приурочили і до 85-ліття театру. Адже, за загальноприйнятою версією, новий колектив франківського театру створили у 1939 році. Втім, ця дата є сумнівною.
До теми: Іван Бліндар: «Не розумію, як світ може спокійно дивитись на те, що відбувається з нашою країною»
Мене це давно мучило. Що, до 1939 року у нас не було культури і освіти? – каже Ростислав Держипільський. – Напевно мала статися війна, щоб я зрозумів, що ця дата – дата окупації. Тому ми почали роботу над буклетом про наш театр, яку планували випустити до нашого ювілею. Так виглядає, що нам точно не 85 років. Є дуже багато свідчень, що ми можемо вести початок нашого театру з 1911 року.
З цієї теми у драмтеатрі проведуть панельну дискусію 29 грудня. На неї запросили провідних українських театрознавців.
Премʼєра нової постановки «Наталки Полтавки» відбудеться 29 грудня, о 14:00 та 18:00. Наступні покази – 4 та 17 січня. Квитки можна придбати у касах або на сайті театру.
Читайте також: «Вперше спробувала пампухи». Як мешканці з інших областей України святкують Різдво у Франківську
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.