Культура

Виставка і аукціон. У Франківську відзначають 15 років проєкту «Врятуймо скарби разом!»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 12 грудня, на третьому поверсі Івано-Франківського Краєзнавчого музею відкрили виставку, присвячену 15 річниці проєкту «Врятуймо скарби разом!».

Про це повідомляє Репортер з місця події.Врятуймо скарби разом

За 15 років його автори відреставрували близько 1000 ікон. Понад 100 митців долучилися до проєкту.

На виставці представлені ікони, твори з приватної колекції. Частина залу показує сучасні проєкти цього року. Цьогоріч ми провели близько 15 виставок, – розповідає автор проєкту, художник-реставратор Валерій Твердохліб. – За час проєкту до нього долучилося багато митців з різних міст України, зокрема Нікіта Тітов. Тож він постійно розвивається. На цій виставці – калейдоскоп усіх наших попередніх експозицій».

художник-реставратор Валерій Твердохліб
художник-реставратор Валерій Твердохліб

Автор ідеї такої виставки – художник Ярема Стецик. Вона діятиме паралельно з постійно діючою експозицією на другому поверсі Краєзнавчого музею.

З нагоди 15 річниці проєкту влаштують благодійний аукціон. На ньому планують продати шість лотів. Зібрати планують щонайменше 95 тис грн. Ціна одного дрона на фронт – 170 тис грн.

Ми співпрацюємо з «Врятуймо скарби разом!» не перший рік. Це повністю благодійний проєкт, – розповідає волонтерка Людмила Лінник. – Цього разу ми проводимо благодійний аукціон кошти з якого спрямуємо на придбання дронів на фронт. Дрони на фронті – це витратний матеріал, який потрібен постійно. У нашій організації черга зараз – до весни».

волонтерка Людмила Лінник
волонтерка Людмила Лінник

Проєкт розпочинався з ідеї відреставрувати давні сакрального твори мистецтва, які зберігалися у фондах Музею мистецтв Прикарпаття. Тоді у 2009 році вперше організували виставку відреставрованих робіт.

З того часу «Врятуймо скарби разом!» переросли у багато похідних проєктів.

Читайте: Про війну і не тільки. У Франківську відкрили виставку картин Валерія Твердохліба (ФОТО)

Зокрема, цього року, разом з Прикарпатським університетом, презентували тифлографічний каталог з творами мистецтва, виконаними шрифтом Брайля.Врятуймо скарби разом

Кожен наш проєкт має свою форму подачі, я вважаю, це потрібно. Треба будувати ці мостики між красою, історичності, – розповідає Ярема Стецик. – Зал будемо «заливати» різними кольорами за допомогою світла. Зараз він рожевий, завтра може бути зелений чи ще якийсь. Наприклад, розпʼяття: коли Ісус загинув на хресті, був розпʼятий і це виконали в дереві, нам залишається тільки підсвітити».

Виставку можна буде відвідати протягом зими. Квиток обіцяють зробити безкоштовним, але відвідувачам пропонуватимуть зробити донат на ЗСУ.Врятуймо скарби разомВрятуймо скарби разомВрятуймо скарби разом

Читайте також: “Люди дивляться зі страхом, це пригнічує”. Володимир Кріслатий – про службу на передовій та у Франківську

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.