Чадний газ не має ні кольору, ні запаху, ні смаку та легко змішується з повітрям. З настанням осіннього періоду, коли люди рідше провітрюють оселі та щільно зачиняють вікна, щоб було тепліше, небезпека отруєння чадним газом зростає.
Фахівці Івано-Франківської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» просять людей бути обачними й дотримуватися важливих правил, пише Репортер.
При користуванні газовими приладами потрібно забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення.
Для повного згоряння 1 куб. м газу необхідно 10 куб. м повітря, якщо це природний газ (метан), і 27 куб. м повітря для зрідженого газу (пропану-бутану). Якщо не забезпечити приплив повітря в повному обсязі, то в процесі горіння буде виділятися чадний газ
В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга.
Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній, а також у період спекотної погоди, тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується. А в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга.
Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці й виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводять в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.
Чи є тяга, кожний споживач може перевірити за допомогою легкої смужки паперу. Її слід прикласти до отвору димоходу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомою – тяги нема, відхиляється у приміщення – тяга зворотна. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути і негайно звернутися до балансоутримувача для виклику спеціалістів. До усунення несправностей використовувати газові прилади заборонено.
Самочинна газифікація, перестановка та заміна газового обладнання – заборонені. Це також одна з причин нещасних випадків. Газифікацію, перестановку, заміну газових приладів, а також проведення перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без погодження з газорозподільною компанією, категорично заборонено. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба фахівцям, які мають відповідні дозволи.
Встановлення вентиляції із штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід, заборонено. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.
При встановленні димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу.
Comments are closed.