У вівторок, 29 жовтня, в Івано-Франківську відбулась пресконференція з переможцями осіннього сезону грантів від громадського ресторану Urban Space 100. Всього п’ять проєктів отримали фінансування від ресторану.
Всього цього сезону організатори грантового конкурсу отримали 24 заявки, розповіла координаторка програми Олеся Дідик, пише Репортер.
Цього сезону ми закликали подавати комерційні проєкти різних тематичних спрямувань, без обмежень. Водночас зазначали, що наш фокус залишається на проєктах, які працюють з викликами війни, – каже Олеся Дідик. – Серед них проєкти, що стосуються наших військових, ветеранів, їхніх рідних та рідних загиблих чи зниклих безвісти, покращення інклюзивності тощо.
Всього Urban Space 100 підтримав повністю три ініціативи:
- “Майстерня пам’яті: відновлення через творчість” – 52,8 тис грн;
- “Вуличні меблі, що надихають” – 55 тис грн;
- Квадрокоптери із тепловізійним компонентом для військових підрозділів з Прикарпаття – 82,6 тис грн.
Ще два проєкти, які підтримали частково:
- Навчальний STEM-проєкт “крила перемоги” – 44 тис грн;
- Реставрація дверей на вулиці Шевченка, 1 (житлова частина колишнього готелю “Дністер”) – 46 тис грн.
Проєкт “Майстерня пам’яті” належить громадській організації “Родини загиблих захисників і захисниць Івано-Франківська”. Її очільниця Галина Батюк розповідає: творчість допомагає психологічній реабілітації рідним військових, які загинули на війні.
Майстерня покаже кожному учаснику світлий промінчик. Ми бачимо позитивний ефект від малювання, об’єднує і діток, і батьків. Так само впливатимуть наші заняття з кераміки, – говорить Галина Батюк. – Почнемо ми зі виготовлення свічі пам’яті, яку запалимо на Різдво.
Читайте: Мінометний розрахунок «Художника» до роботи підходить творчо (ФОТО, ВІДЕО)
Творчість – це шлях до єднання родин. Я сама стикнулася з тим, що, коли переїхала до Івано-Франківська, спершу почала відвідувати саме творчі заходи, – говорить членкиня організації, переселенка з Луганщини Дар’я Гуртова. – Це дуже важливо для адаптації у місті. Тож ми, зокрема, зосередимось і на допомозі внутрішньо переміщеним особам.
Проєкт зі створення вуличних меблів належить дизайнерці Ірині Чолій. Вона створила вісім різнобарвних стільців, які розмістять у різних локаціях Івано-Франківська.
Мої крісла – саме про тактичний урбанізм. Його суть у тому, що з мінімальними зусиллями і витратами ми зможемо отримати максимальний результат. Вони будуть доповнювати простори навколо. Мені хочеться, щоб Франківськ, окрім базових інфраструктурних речей, набував особливого настрою, – говорить Ірина Чолій.
Координаційний центр Save Ukraine Now (SUN) допомагає бригадам, сформованим в Івано-Франківській області, або тим, які мають тут постійне місце дислокації. Це 10 окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс», 102 бригада ТрО, 42 окрема механізована бригада, підрозділи Нацгвардії, СБУ, окремі стрілецькі батальйони, які формували на Прикарпатті та інші.
Як розповідає представниця координаційного центру Ярина Мельник, потреба у квадрокоптерах не закінчується ніколи.
Дрони, квадрокоптери з тепловізором звичайної моделі уже нікого не здивують, але, на жаль, саме цей простий “мавік” і далі залишається у великому дефіциті, – каже Ярина Мельник. – Усі підрозділи, з якими ми взаємодіємо, підтверджують нам потребу в цих дронах. На жаль, зараз донати дуже стрімко скорочуються, нам допомагає те, що колективи різних бізнесів щомісяця донатять нам одноденний заробіток. Так вдається залучити щомісяця близько 3 млн грн, але ми все одно не реагуємо на всі запити від підрозділів, а вибираємо найтерміновіші.
Загалом за час існування програми Urban Space 100 підтримав 174 проєкти на суму 7,6 млн грн.
Comments are closed.