При цьому загалом 78% опитаним франківцям комфортно проживати у своїй громаді, а 36% хочуть, щоб тут жили їхні діти.
Про це свідчать результати опитування від громадянської мережі «Опора», які презентували на пресконференції 11 вересня, пише Репортер.
Більшість опитаних вказали, що за останній рік ситуація у більшості сфер життя не змінилася. Також у понад половини опитаних не змінилося матеріальне становище їхньої родини.
Переважно безпечно у громаді почувається 71% опитаних. Також, лише 20% розглядають можливість виїхати за межі громади для постійного проживання. Найчастіше це молодь, мешканці міста й люди з вищими доходами.
Ми намагаємось оцінити згуртованість Івано-Франківської громади. Це вже друге таке опитування, попереднє проводили у вересні 2023 року. – говорить обласний координтор громадянської мережі “Опора” Остап Матківський. – В опитуванні взяли участь 400 респондентів. Аудиторія – мешканці громади від 18 років.
Натомість що стосується ставлення до місцевої влади, у більшості опитаних воно нейтральне. Старші опитані та мешканці сіл ставляться до неї позитивніше.
Діяльність міського голови скоріше схвалюють 38% опитаних, міської ради – 31%. Діяльність голови обласної ради позитивно оцінили 25% опитаних, а голови ОВА – лише 19%.
Найбільше мешканці задоволені умовами безпеки в громаді. Можливостями заробітку – лише 33%, професійної реалізації – 34%, можливостями для підприємництва – 29%, – каже Остап Матківський.
Пріоритетом розвитку громади більшість опитаних вважають підтримку військових та їхніх родин (45%), а також створення робочих місць (34%) і покращення енергетичної інфраструктури (32%).
Також ми запитали, на що перш за все мають спрямовуватись кошти місцевого бюджету. З опитаних 64% сказали, що на підтримку Збройних сил України, – говорить обласний координатор мережі “Опора”.
Частіше про підтримку військових говорили ті, хто має родичів у ЗСУ. Крім того, більше молодих респондентів вказували про важливість виділення грошей на медицину, освіту й облаштування укриттів.
Читайте: «Військовим не вистачає розуміння суспільства». Як у ЦМКЛ займаються реабілітацією поранених бійців
Сфера послуг в Івано-Франківській громаді
Оцінюючи якість послуг та сфер, опитані поставили найкращі оцінки якості роботи транспорту (3,8 бала) та дошкільній і шкільній освіті (3,7 бала). Вище середнього оцінили екологічну ситуацію, медичне забезпечення, стан доріг, житлово-комунальні послуги, соціальний захист, підтримку військовослужбовців, прозорість органів місцевого самоврядування.
Трохи гірші оцінки отримали доступність для людей з інвалідністю (2,8 бала) та доступність бомбосховищ (2,7 бала). Мешканці сіл краще оцінювали всі послуги, крім доступності укриттів та доступності простору для людей з інвалідністю. Старші опитані краще оцінили рівень відкритості та прозорості влади, стан доріг, екологію, рівень доступу для людей з інвалідністю, соціальний захист.
Також лише 8% опитаних вказали, що їм довелося неофіційно платити при отриманні певної послуги.
Що цікаво, у попередньому дослідженні тих, кому не довелося платити при отриманні послуг, було 90%. Тому, можна сказати, що корупційна складова в цьому питанні зменшується, – каже Остап Матківський.
Повністю результати дослідження скоро стануть доступні на сайті громадянської мережі “Опора”.
Comments are closed.