Якщо ви обираєте ДСП для своєї кухні, рекомендується, щоб матеріал відповідав усім необхідним вимогам безпеки. Крім того, не варто забувати про стандартні властивості та характеристики композитного матеріалу. Спирайтеся на свої фінансові можливості, але не забувайте про свої смаки та уподобання, щоб ваша нова кухня приносила вам тільки позитивні емоції і була предметом гордості.
Переваги та недоліки кухонь із ДСП
Коли мова заходить про особливості кухні з ДСП, потрібно враховувати природу цього матеріалу. Усі знають ДСП як універсальне рішення для виготовлення корпусних меблів, а коли справа доходить до створення кухонних гарнітурів, цей матеріал практично не має альтернативи.
Основною причиною цього є його висока стійкість до вологості та перепадів температур, чого не можуть запропонувати інші дерев’яні матеріали, в тому числі масив дерева та МДФ. Меблі з ДСП також набагато дешевші за своїх «конкурентів».
Головною перевагою кухонь з ДСП є їхня стійкість до кухонних факторів – гарнітури на основі ДСП краще захищають поверхні меблів від вологи і тепла, ніж натуральне дерево або МДФ.
Слід пам’ятати, що меблева ДСП дуже чутлива до вологи. Тому його бажано захистити. Усі зрізи слід ретельно заклеїти кромочними стрічками, щоб запобігти потраплянню води всередину. В іншому випадку ДСП деформується, прогинається або розбухає при частому контакті з водою. Якщо під час складання або встановлення меблів з ДСП були внесені будь-які зміни, наприклад, шліфування, ці місця також слід обклеїти кромочною стрічкою.
На що звертати увагу при виборі кухні з ДСП?
При замовленні кухні необхідно враховувати середовище, в якому цей матеріал буде використовуватися. Перевагу слід віддавати матеріалам, які є:
- Екологічно чисті – не виділяють шкідливих летючих речовин при нагріванні;
- Практичні – легко очищаються від бризок води та олії, не бояться механічних пошкоджень;
- Естетичність – зовнішній вигляд кухонних меблів є родзинкою приміщення;
- Стійкі до дії вологи, високих температур, агресивної дії хімічних засобів;
- Доступність до вашого бюджету.
Види конструкцій для ДСП
Після того, як ви вирішили побудувати кухню на замовлення з ДСП, вам потрібно визначитися із зовнішнім виглядом кухні. Сучасні технології виробництва дозволяють наносити на ДСП різноманітні покриття, які змінюють поверхню і роблять її більш привабливою та охайною.
Існують різні види покриттів для ДСП, а саме:
- Шліфовані (без обробки) – використовується в технічних цілях, оскільки поверхня шорстка і за нею важко доглядати;
- Шліфовані – гладкі листи без фінішного шару, за структурою схожі на деревну стружку;
- Кашовані – основа покрита папером, просоченим смолою;
- Ламіновані – плита, вкрита картоном, просоченим меламіновою смолою;
- Шпоновані – зрізи натуральної деревини рідко використовуються для оздоблення і часто застосовуються для МДФ.
На правах реклами
Comments are closed.