Люди

У Косові модою кінця ХІХ – початку XX століття та солеварінням відзначили 600 років місту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулих вихідних у Косові відзначали 600 річницю від писемної згадки про місто. У середмісті відтворили моду кінця ХІХ – початку XX століття й процес солеваріння.

Місцеві різьбярі, гончарі, кушніри, вишивальниці та майстри із ткацтва ліжників демонстрували свої вироби, пише Суспільне.

Моду кінця ХІХ – початку XX століття жителі Косова відтворили з фотографій того часу.

Читайте до теми: Хто такі пиндюри та як носили трипці. Про це у Косові розкаже майстерня-музей “Чоботар” (ФОТО)

Також у місті відтворили варіння солі із соляних джерел. Солону воду, з якої виварюють крупинки, взяли з колодязів, які дотепер є у цій місцевості.

Треба мішати, тому що сіль прилипає до дна. Я з дитинства це знаю, бо в нас варили. І я дитиною варила. Колись сіль була у нас дорога, але я не переймалася цим, — говорить місцева жителька Розалія Хромейчук.

Читайте також: Купи постоли – взуй бійця у берці. Як у Косові чоботар Роман Хромейчук допомагає ЗСУ

За словами організатора заходу Романа Хромейчука, існує дарча грамота, датована 31 серпня 1424 року, в якій йдеться про те, що князь Свидригайло дарує село Косово молдовському воєводі Владу Драгасиновичу.

Косів у свій час — це замок, два монастирі та солевидобувна фабрика, на якій виготовляли сіль. Тобто чотири потужних стовпи. І Косів — це змішування культур: покутської, гуцульської, буковинської, коломийської, бойківської, — пояснює організатор.

На дійство також запросили майстрів народних виробів. На столах у центрі Косова розклали свої роботи різьбярі, гончарі, кушніри, вишивальниці та майстри із ткацтва ліжників.

За словами організатора заходу Романа Хромейчука, через воєнний час дійство не робили масштабним та збирали гроші на Сили оборони України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.