Соціум

Калуський геріатричний пансіонат шукає спонсорів, щоб розширитися

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Калуський геріатричний пансіонат відкрився у жовтні 2023 року. До того громада не мала жодного такого закладу.

Першими мешканцями пансіонату стали внутрішньо переміщені українці – з Херсонщини, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Миколаївщини. Зараз тут мешкають троє місцевих, двоє – з інших громад Прикарпаття, решта 28 – переселенці. Про це розповіли під час престуру від регіонального відділення Асоціації міст України, пише Репортер.

Калуський геріатричний пансіонат шукає спонсорів, щоб розширитися

Маємо потребу у приміщенні для реабілітації, бо є старші люди, які потребують реабілітаційних послуг, – каже директор панісонату Василь Ільницький. – Наш найбільший благодійник – “Схід SOS”. Допомають також “Карітас,” “Рокада”, “Червоний хрест України”, місцеві громадські організації.

Раніше тут був протитуберкульозний диспансер, який довго не працював. Тоді міська рада та благодійна організація “Схід SOS” вирішили відреставрувати це приміщення й розмістити заклад для літніх людей.

Двоє мешканців закладу повністю оплачують перебування – 16 тис грн на місяць. Сюди входить медичний догляд, проживання й триразове харчування. Це – мешканці інших громад, які не можуть безкоштовно мешкати у комунальному закладі.

Читайте: Рибальство, теплиці та адаптація. Як у Калуші дружина загиблого військового створює реабілітаційний центр

Як розповідає Василь Ільницький, до мешканців регулярно приходять священники греко-католицької та православної церков, правлять службу. Також організовують дозвілля. Наприклад, перед Різдвом навчали людей з інших областей традиціям коляди.

У майбутньому геріатричний пансіонат планує прихистити більше мешканців. Поруч є додаткове приміщення, яке потребує ремонту. Але поки шукають меценатів. Також планують облаштувати задній двір, щоб люди могли гуляти надворі.

Заклад розрахований на 50 людей, тому точно будемо розширюватися, – каже голова Калуської громади Андрій Найда. – Будемо шукати підприємства-спорсори, наприклад Goodvalley. Звісно, місто оплачує зарплату, комунальні послуги.

Андрій Найда і Василь Ільницький

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.