З моменту появи писемності й до наших днів люди намагаються закарбувати історичні події та власний досвід на сторінках книг. Зараз дедалі більше читачів, бажаючи заглибитись у минуле чи краще зрозуміти світогляд успішних особистостей, поринають у вивчення відповідної літератури.
Чому варто читати життєписи відомих персон
Біографії — літературний жанр, в якому розповідається про життя визначних людей, що залишили вагомий слід в історії. Своєю чергою мемуари висвітлюють події минулого від самого автора. Більшість помилково вважає, що подібні твори нудні та пишуться виключно в науковому стилі. Для зручності читачів їх друкують в простій для сприйняття формі. Ознайомлення з цими жанрами літератури дозволить:
- подивитися на історичні події через призму світогляду оповідача;
- усвідомити, що навіть в житті видатних людей були злети та падіння, краще зрозуміти їх життєвий шлях та зробити власні висновки;
- знайти цікаві подробиці та факти, які не висвітлюються в підручниках та наукових статтях;
- ближче познайомитися з видатною особою та обставинами, що вплинули на її світогляд.
Стилістика оповідання в цих творах може бути стислою чи навпаки — деталізованою, остання допоможе мати краще уявлення про колорит епохи, в якій жила відома особа.
Найпопулярніші історичні книги 2023 року
Щороку друкарні випускають безліч мемуарів та біографій відомих людей. Одними з найкращих за 2023 рік вважають:
- «По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання», Том Фелтон. Талановитий актор відверто та дотепно розповідає про те, як отримав роль Драко й з якими подіями він стикався на знімальному майданчику.
- «Перемога або рай» Шаміля Басаєва, в яку зібрано унікальні свідчення про життя автора, більшість з яких опубліковано вперше.
- «Banksy. Ви становите загрозу прийнятного рівня» від Гері Шов та Патріка Портера — книга, в котрій описується життя сучасного митця. У доповнення йдуть роботи, створені в українських містах, що постраждали від російського вторгнення.
- «Запасний» Гаррі Маунтбеттена-Віндзора — мемуари, в яких принц відверто розповідає про всі складнощі, що спіткали його на життєвому шляху.
- «#Маріуполь. #Надія» Надії Сухорукової — блокадні щоденники, де журналістка описувала жахи, свідком яких стала, перебуваючи в Маріуполі в період блокади та окупації.
Якщо ви зацікавилися подібною літературою вперше — віддайте перевагу тим книгам, в яких описується життя визначних людей, якими захоплюєтесь. Так буде легше обрати цікаве видання та дочитати його до кінця.
На правах промо
Comments are closed.