Соціум

Пораненим захисникам у Франківську організували показ фільму “Довбуш” та знайомство з Гнатковським (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
27 вересня в обласній клінічній лікарні для військовослужбовців, які проходять лікування та реабілітацію, організували показ фільму “Довбуш”. З військовими спілкувався актор драмтеатру Олексій Гнатковський, виконавець ролі Івана Довбуша. Про це повідомляють на сторінці обласної лікарні.
Захисники, які лікуються в ОКЛ після поранення поділилися враженнями після перегляду.
“Картина дуже гарна і я радий, що побачив цей фільм“, – каже Богдан з Івано-Франківська, історик за фахом. В першу чергу йому сподобалися костюми. Також – присутність польської говірки та окремих слів гуцульської. А ще – паралелі з сучасністю йому навівали стрільба і сама боротьба.
Зараз фронт трошки змінився. Партизанська війна, а саме тактика “ударив, втік, сховався” – це тактика гірська. А у нас фронтова лінійна боротьба, – додає він.
53-річний Сергій, родом із Хмельниччини, каже, що фільм добрий, лише “крові багато”. Чоловік порівнює кіно про часи опришків з сучасністю, каже, що “на війні набагато більше крові й люди страждають…”:
Я багато бачив на війні. Не хочу, щоби мої діти та внуки бачили таке, навіть у кіно. Не хотів би, щоби вони звикали до крові”.

Сергій вважає, що молоді варто бачити цей фільм. Щоби не допускати у майбутньому ворожих набігів, зокрема, “кацапських”.

Пригадує, що свого часу він відмовився вступати в комсомол, а коли сказав якось, що “Лєнін – дурень”, то його тягали в міліцію.

До теми: 

Нацгвардієць «Добрий день». Володимир Гождяк з Прикарпаття – про ліс, війну та АГС

Зараз Сергій проходить лікування у відділенні травматології після поранення у Бахмуті п’ять місяців тому. На Схід пішов добровольцем, щоби ворог не дійшов до Хмельниччини та до Київщини, де його донька.

Пішов і не шкодую. Одужаю, дасть Бог, хоча ноги у мене вже нема практично. І без ноги піду ще. І ніколи не буду жаліти про це, – обіцяє він.
Олександр з Чернігова оцінив “Довбуша”, як “кльовий фільм” з цікавим сюжетом.
Я часто бував у Карпатах, на стежці та на скелях Довбуша. Ми сильні, незалежні й під когось лягати, бути під ярмом то не про українців справжніх, – каже він.

До теми: 

Жінки на війні. Христина «Кудрява» з Івано-Франківська про свій шлях на передову

Хлопець отримав поранення у районі Мар’їнки 21 вересня. Каже, якраз на День міста-героя Чернігова, що символічно.

Дві ноги пробиті, одна у двох місцях, – розповідає він. – Але файні лікарі, медперсонал, допомагають нам. Відношення просто супер, як удома. Годують, дбають про нас, лікар постійно заходить, питає, як ми. Є з чим порівнювати, тут умови просто “лакшері”. Такий курорт… Правда, причина, чому сюди завітали не дуже приємна. Краще там пацанам допомагати, ніж тут відпочивати…
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.