За даними «Репортера», ЄРЦ боргує підрядникам серйозну суму. Наразі вона становить приблизно 7 млн. грн. Деяким підприємствам ЄРЦ заборгував понад півмільйона. У розмові з журналістом представники підрядних організацій підтверджують цю інформацію. Однак, неофіційно. Дуже просять не називати імен, прізвищ і самих підприємств, тому що бояться гніву керівництва ЄРЦ. Мовляв, якщо відкриють рот, то в майбутньому можуть втратити замовлення на підрядні роботи.
Одразу зазначимо, що, за офіційною інформацією ЄРЦ, за підсумками 2012 року на розрахункові рахунки підприємства надійшло 21 370 677 грн. Це становить 84% від нарахованої плати за утримання будинків і прибудинкових територій. Треба сказати, доволі пристойний показник. Адже на початку минулого року платежі були на рівні 60-70%.
Найкраще протягом року платили мешканці мікрорайонів Каскад, Пасічна, Бельведерська-Короля Данила (комунальні округи №1, 5, 7) — там надходження коштів на рівні 86-88%. А найгірше сплачували мешканці районів Молодіжна-Івасюка-Хоткевича та центральної частини міста.
Як не сумно, в Івано-Франківську досі є люди, які у 2012 році жодного разу не платили за комунальні послуги. Таких у ЄРЦ налічується 2271 споживач. Правда, якщо порівняти з минулими показниками, то це навіть досягнення — ще на початку минулого року неплатників було понад 32 тисячі.
Підрядників, які надавали послуги у минулому році, було приблизно два десятки. Адже тоді ще були жеки. Цьогоріч їх поменшало. Нагадаємо ті підприємства, які є найбільшими. Це: «Комунальні інвестиції», «Івано-Франківськтеплокомуненерго», «Комфорт-Сервіс ІФ», «ЖЕО-Молодіжний», «Пасічна-ІФ», «Мій дім», ЖЕО №9, «Івано-Франківськліфт» тощо.
Із прес-релізу ЄРЦ відомо, що недавно ЖЕО №9 та «Івано-Франківськліфт» отримали за виконані роботи приблизно 2,2 млн. грн. А на користь ТОВ «Комфорт-Сервіс ІФ», «ЖЕО-Молодіжний», «Пасічна-ІФ» було сплачено приблизно ще 2 млн. грн.
Але борги у підприємства, за інформацією «Репортера», все одно залишилися значними. Аби дізнатися, чому підприємство боргує підрядникам, ми написали на ім’я директора ЄРЦ Вадима Войтика інформаційний запит, в якому намагалися дізнатись точну суму заборгованості перед кожним підприємством. Однак отримали відмову.
«Розголошення такої інформації без згоди власника не припускається, — написано у відповіді на інформаційний запит «Репортера». — Розголошення відомостей, що є складовими комерційної інформації, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці, може зашкодити діловій репутації КП «ЄРЦ», а отже є конфіденційними».
Змушені нагадати, що ЄРЦ отримає плату від мешканців Івано-Франківська. І саме з тих грошей підприємство мало би платити підрядникам за виконані роботи. Тож називати використання людських коштів комерційною таємницею — юридично, може, й правильно, але, на нашу думку, надто сміливо.
Надіслали другий запит. Попросили написати лише загальну суму заборгованості та механізм її виникнення — без назв конкретних підприємств-підрядників. Бо, згідно з Постановою Кабміну №611 «Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці», оскільки у бухгалтерському звіті КП ЄРЦ є графа, де відображається розмір кредиторської заборгованості, загальна сума боргів комерційною таємницею бути не може. І підрядники при цьому не образяться.
Наразі «Репортер» чекає відповіді. Інформацію про це ми обіцяємо оприлюднити на сторінках газети. Крім цього, висловлюємо щире сподівання на те, що КП ЄРЦ таки має логічне пояснення заборгованості підрядним організаціям.
P.S. В п’ятницю, 18 січня, «Репортер» отримав відповідь від КП ЄРЦ на повторний запит щодо боргів цього комунального підприємства.
Comments are closed.