Соціум

У тренді європейського навчання. Студенти ІФНТУНГ проходять практику в унікальній лабораторії (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Триває четвертий тиждень навчально-виробничої практики студентів ІІІ курсу освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики». Вони проходять практику на базі унікальної лабораторії монтажу, налаштування та експлуатації фотоелектричних станцій, аналогів якої не має жоден заклад вищої освіти на заході України!

У цій лабораторії студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) вчаться монтувати, налаштовувати й експлуатувати фотоелектричні станції – ФЕС.

Студенти ІФНТУНГ проходять практику в унікальній лабораторії (ФОТО)

Тут вони мають можливість практикуватися на найсучаснішому обладнанні: мережеві фотоелектричні інвертори, комплекти для побудови автономних фотоелектричних станцій, системи кріплення фотоелектричних модулів, обладнання захисту ФЕС ETI тощо.

Читайте: Франківські волонтери щодня укомплектовують індивідуальні аптечки для військових на фронт (ВІДЕО)

За словами викладачів кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики, такий підхід до навчання, де в пріоритеті – практична підготовка, значно підвищує якість підготовки інженера. Практика робить його конкурентоздатним на ринку праці, а також іде в тренді європейського навчання. Зокрема, він застосовується у провідних технологічних вишах ЄС, що спрямовані на реальний сектор економіки.

В таких університетах понад 60% навчання присвячується практиці. Адже майбутній інженер повинен вміти і знати все те, що й робітник за певним напрямом.

Студенти проходять практику в унікальній лабораторії (ФОТО)

Кожен тиждень практики для студентів – це нові навики та вміння. Так, під час першого тижня практиканти вже вивчили типи кабелів і провідників, які використовуються підчас монтажу ФЕС. Також навчились працювати з професійним ручним електроінструментом, спробували себе в ролі монтажника ввідного розподільчого щитка ФЕС.

Після другого тижня майбутні фахівці уже вміли монтувати найпростіші автономні фотоелектричні станції, зокрема для потреб резервного живлення, вимірювали характеристики різних типів автономних інверторів та визначали ефективність їхньої роботи.

Читайте: Без доступу. Чи готовий Франківськ приймати поранених воїнів

Практика в унікальній лабораторії (ФОТО)

Третій тиждень виявися надзвичайно насиченим. Студенти мали можливість повноцінно попрацювати з фотоелектричними модулями, тестували різних виробників, вивчали їхню поведінку в стрінгу за умови різного затінення. Отримані навички щодо монтажу, будови та специфіки роботи обладнання дозволили студентам зібрати повноцінну автономну фотоелектричну станцію з наявною системою моніторингу.

За допомогою інженерного меню практиканти налаштовували роботу автономного інвертора, зарядного контролера МРРТ та інформаційної панелі. Не забуваємо й про системи безпеки – студенти опанували обладнання і самостійно проводили заміри опору розтікання захисного заземлення та опору металозв’язку заземлених елементів ФЕС.

Попереду – монтаж і налаштування мережевої ФЕС.

Навчально-виробничу лабораторію обладнано за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ)

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.