«Кайзер», оператор Mavic 3 мінометної батареї 102-ої бригади ТрО, раніше в армії ніколи не служив і не мав наміру. Вчився на теолога, вважає себе миролюбною людиною і не любить зброї. Але у березні 2022 року йому довелось відкинути свої принципи і піти на війну, повідомляють у 102 бригаді тероборони.
Коли я бачив як заходять ті величезні колони ворожої техніки на територію України, то зрозумів – мені треба іти воювати. Я не можу просто так сидіти і дивитись. У березні пішов до Надвірнянського військкомату і вступив до 102-ої бригади ТрО, – розповідає «Кайзер».
«Кайзер» родом з Надвірнянщини, з початком війни дружину з дитиною відправив до Польщі, сам залишився в Україні.
На запитання про позивний відповідає, що йому подобається історія Веймарської республіки і Кайзер – один з його улюблених історичних персонажів.
До війни працював у сфері будівництва – вміє виконувати різні будівельні роботи, але найулюбленішою справою є облицювання поверхонь натуральним каменем. Каже, що попри те, що це тяжка фізична праця – отримує від неї задоволення, і, взагалі, любить роботу, де можна бачити результат. Ще раніше вчився в Українському католицькому університеті у Львові на теолога, але зрозумів, що це не його, і покинув навчання.
Після одного місяця тренувань «Кайзер» поїхав у зону бойових дій разом зі 102 бригадою на Запоріжжя. Певний час служив в одному з підрозділів, а коли була сформована мінометна батарея – перевівся до неї. Підготовку проходив в рамках проєкту “Армія дронів”.
До теми:
Бойовий медик «Айболит». Любомир Дроняк з Верховини – про перше плече евакуації
Тепер він має досвід бойових вильотів, а також знає про дрони дещо більше і охоче ділиться інформацією:
«Mavic 3 – хороший дрон, може літати на відстань 5-6 кілометрів, а з додатковими акумуляторами – і на 12 км, але він цивільного призначення, він вразливий до РЕБ, його можливості обмежені. Є кращий варіант – Матріс, він має більшу автономність, вище літає, має краще бортове обладнання, кращі камери, тепловізор. Але якщо брати співвідношення ціна-якість – Mavic 3 поза конкуренцією, адже Матріс коштує майже 1,5 млн гривень».
«Кайзер» впевнений, що за дронами – майбутнє, і якщо говорити про перспективи дронів в українській армії – на його думку, це повинен бути окремий рід військ зі своєю централізованою мережею. Крім того, каже, потрібна програма для розробки спеціальних військових дронів, можливості яких будуть більшими, ніж у дронів цивільного призначення. Наразі ми бачимо в Україні певні потуги щодо розвитку армії дронів, але потрібно більше, бо зараз всі дрони – волонтерські.
Після закінчення війни я хотів би відкрити свою власну маленьку справу – маю певні бізнес-ідеї. Хочу мати ще двох дітей, велику щасливу родину, збудувати свій будинок і займатись тим, що лежить до душі, – додає на останок «Кайзер».
Читайте також:
Comments are closed.