Розваги

На вихідних У Крилосі відтворили побут ремісничого двору давнього Галича

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У музеї історії давнього Галича, що у селі Крилос на Івано-Франківщині, відтворили побут та військову справу ремісничого двору давнього княжого міста.

Всеукраїнський з’їзд реконструкторів, істориків та музейників триватиме два дні — 20-21 травня, пише Суспільне.

Майстер-класи показують елементи життя предків. Ми можемо зрозуміти, що люди володіли такими специфічними технологіями та уміння, які для нас є складними”, — розповідає Марія Іванців, заступниця голови громадської організації “Чорна Галич”.

Реконструктори відтворили наметовий житловий табір із кухнею. Страви готували на вогні та у старовинних печах.

Одну з них виготовляла студентка київського вишу Любава Потоцька, яка приїхала разом з археологічним товариством. За її словами, щоб піч запрацювала, потрібно кілька годин.

Краще брати місцеву глину, матеріали. Вони дають більше розуміння про те, як це робиться й звідки брали матеріали для будування саме тут, — каже Любава Потоцька.

Серед інших локацій заходу — військовий табір. Тут є обладунки, середньовічна зброя. Реконструктор історичного фехтування з Києва Богдан Остроушенко розповідає про особливості мечів та списів, а також про тактики ведення бою кілька століть тому.

Привезли павези — це такі великі піхотні щити. Також списи, рогатини, піки — все найходовіше. Як-то кажуть: те, що в книжці написано, те й привезли. Будемо тренувати наше “маленьке середньовічне ополчення” так, аби вони могли на собі відчути всі тяготи військової служби того часу, — каже Богдан Остроушенко.

Під час реконструкції Середньовіччя можна було також спробувати себе у столярній справі, долучитися до виробництва човна-довбанки або постріляти з лука. За словами голови громадської організації “Чорна Галич” Марії Іванців, після закінченню з’їзду планують написати кілька наукових статей.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.