Через повномасштабну агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову під час мобілізації підлягають чоловіки від 18 до 60 років. Військові можуть отримати поранення. У такому випадку вони можуть розраховувати на грошову виплату від держави. Юристи Українського ветеранського фонду розповіли, як отримати одноразову грошову допомогу військовим з інвалідністю через війну.
Від чого залежить розмір допомоги
Експерти зазначили, що отримання одноразової грошової допомоги (ОГД) для військових з інвалідністю через війну регулюється Постановою Кабміну №97 від 25.12.2013 року.
Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб і таких факторів, як:
- група інвалідності;
- від чого особа набула інвалідності: поранення чи проходження військової служби;
- статус військовослужбовця.
Дату, з якої військовий може отримати ОГД, зазначає медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) у разі встановлення інвалідності.
Які документи потрібні для оформлення грошової допомоги
Щоб отримати ОГД, необхідно звернутися до Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.
Для оформлення допомоги необхідно подати такі документи:
- заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
- завірену копію довідки до акта огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності чи втрати працездатності.
До заяви потрібно додати копії:
- постанови відповідної ВЛК про встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
- документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
- паспорту;
- довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Читайте: Стати на ноги, милиці, протези. Як у Франківську пораненим бійцям повертають повноцінне життя
В Україні досі не вирішена проблема обмежено придатних. Деякі її складові взагалі заводять у глухий кут воїнів, які ще вчора боронили нашу країну, а сьогодні лікуються від поранень і визнані тимчасово непридатними (з переоглядом ВЛК через 6-12 місяців). Детальніше про це читайте в матеріалі Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або кріпаки ХХІ століття».
Comments are closed.