З квітня 2023 року рецептурні медичні препарати не продаватимуть в аптеках без рецепта.
Зміни запроваджують, щоб не було зловживань ліками серед українців. Про це повідомив голова комітету ВР з питнь здоров’я нації Михайло Радуцький, пише Репортер.
Рецептурні ліки – це засоби, які мають бути призначені винятково лікарем. Самовільний прийом таких ліків передбачає підвищений ризик виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання, може ускладнити перебіг хвороби та навіть привести до незворотних процесів, – пише Радуцький.
МОЗ ще у 2022 році почало впровадження Е-рецепту на рецептурні препарати. Так, пацієнт не лише зможе отримати ліки контрольовано, прозоро та зручно, але й убезпечити своє здоров’я від негативних наслідків неправильного чи самовільного вживання рецептурних препаратів. А медики – вести статистику відпуску та вживання ліків.
Першим етапом був запуск Е-рецепту на антибіотики, який стартував влітку минулого року. Другим – Е-рецепт на наркотичні засоби, що розпочався восени. Третій етап – відпуск всіх рецептурних ліків за електронним рецептом – запланований на квітень 2023 року.
Та, за словами Радуцького, третій етап буде впроваджуватися поступово з можливістю використання лікарями паперових рецептурних бланків у разі відсутності електроенергії чи зв’язку у медичному закладі.
Щоб отримати електронний рецепт, необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Виписати Е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. Для цього закладу не потрібно мати договір з НСЗУ. Е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, але пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ.
Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7444, який створює законодавчу базу для повноцінного впровадження Е-рецепту. Закон почне діяти після закінчення у країні воєнного стану.
Comments are closed.