Соціум

Замість ЗНО знову мультипредметний тест. Що чекає випускників 2023

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У 2023 році випускники знову не здаватимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Замість нього, як і минулого року, буде національний мультипредметний тест (НМТ).

Про це у міністерстві освіти і науки повідомили у п’ятницю, 20 січня, пише Репортер.

У 2023 випускники здаватимуть мультипредметний тест НМТ

Загалом цьогоріч мультипредметний тест випускники здаватимуть за тими ж правилами, що й у 2022.

Правила будуть приблизно такі ж, кількість предметів не змінилася, – каже директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук. – Але тепер у тесті будуть два обов’язкові предмети: українська мова й математика, і один предмет обов’язковий за вибором. Третій предмет теж треба здавати, але кожен з випускників уже його обиратиме, орієнтуватуючись на вищий навчальний заклад, куди хоче вступати. Кожен заклад визначатиме набір спеціальностей, які треба для вступу.

Також кожен предмет матиме вагові коефіцієнти, залежно від того, куди вступатиме абітурієнт. Наприклад, на філологію більшу вагу матиме українська мова, а на технічні спеціальності – математика.

Процедура здачі, за словами Богдана Томенчука, загалом буде такою самою, як минулого року. Хоч остаточних роз’яснень щодо цього поки немає.

Як повідомляють на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі.

Національний мультипредметний тест проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти час на кожен із предметів.

Щодо тем тестів, уже відомо, що з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст. А у тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді та аудіювання.

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Бали та реєстрація на тест

Після тестування абітурієнтам повідомлять результати, які можна буде перевести у шкалу 100-200 балів, за таблицею, яку оприлюднить МОН. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті Центру оцінювання якості освіти.

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні-липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Читайте: Вступ по-новому. Як абітурієнтам написати вдалий мотиваційний лист

Як і минулого року, тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти  тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Нагадаємо, ДПА цього року школярі також не здаватимуть.

Як каже Богдан Томенчук, хоч мультипредметний тест був новинкою минулого року, провести його вдалося успішно.

З точки зору організатора, людини, яка немало пропрацювала в освіті, можу однозначно сказати: НМТ себе виправдав. Процедура не є досконалою, але в такий час ми не можемо говорити про ідеальні речі. Загалом вона однозначно дала можливість університетам провести відбір, а дітям – зробити вибір.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.