Соціум

Ощадливість побутових споживачів теж впливає на графіки вимкнень, – директор філії “Центральна”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 10 січня, в ефірі програми “220 Вольт” на радіо “Західний полюс” директор філії “Центральна” Ігор Пархуць розповів про те, як минули святкові вихідні для енергосистеми області та як наше економне споживання допомагає дотримуватися лімітів, пише Репортер.

До теми: Абонентів черги 4.2 досі не вимикають повністю через брак ресурсу – Олег Сеник

За словами Ігоря Пархуця, свята пройшли без вимкнень завдяки роботі ППО та захисників. А також завдяки зменшенню споживання від промислових користувачів.

На свята були безліміти по споживанню енергії як упродовж ночі, так і впродовж дня. Ми старалися, вважаю, що нам вдалося забезпечити людям електропостачання на свята, – говорить Ігор Пархуць. – На період свят велика частина наших підприємців значно зменшують споживання, і це дозволяло нам не переходити ліміти й забезпечити споживачів електропостачанням.

Каже, сприяла ситуації й погода. Бо коли температура повітря падає, зростає і навантаження на  мережі, відповідно складно вкластися в ліміти.

Щодо початку тижня, то енергетики бачать, що частина промислових споживачів уже вийшла із різдвяних канікул, тож навантаження зросло.

На 10 січня диспетчер НЕК «Укренерго» довів нічний ліміт  у  222,86 МВт, та денний ліміт – 291,99 МВт. Пархуць радить побутовим споживачам бути енергоощадними, розтягувати в часі навантаження та вмикати прилади почергово. Адже вони теж впливають на навантаження області.

Зараз, як ніколи, важливо споживати енергоощадно, це б дозволило і промисловості працювати й споживачів якомога менше залишати без електропостачання. Наше споживання має вплив на графік відключень. Коли ми вмикаємо електроенергію і піково стрибає навантаження, то ми миттєво перевищуємо ліміт. Тоді диспетчери НЕК “Укренерго” бачать ріст навантаження і дають нам вказівки застосувати ліміти чи додатково обмежити споживання.

Крім того, це може призвести до аварій. За словами Пархуця, навіть якщо споживачі були певний час без світла через вимкнення за графіком, то вони можуть знову залишитися без електроенергії через перенавантаження мережі та аварійні ситуації.

Якщо струмне навантаження велике, то воно може пошкодити обладнання чи лінію. Аби таку аварійну ситуацію ліквідувати, треба буде вимкнути електропостачання, – пояснює Ігор Пархуць. – Роботи з ремонту лінії – це мінімум 4-5 годин. Хоча, є й легші випадки аварійних ситуацій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.