У 2000 році Івано-Франківська міська рада, керуючись законом про місцеве самоврядування, прийняла рішення, яким наклала заборону на застосування щодо комунальних підприємств Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». В результаті постраждали працівники тих же комунальних підприємств.
Адже, за словами начальника міського управління ПФ Ганни Коцюк, за діючим законодавством, страховий стаж за певний період нараховується тільки за умови сплати страхових внесків підприємством у повному обсязі. Таким чином, нині 226 працівників комунальних підприємств обласного центру не можуть скористатися правом перерахунку пенсій, а 37 не буде зарахований повний страховий стаж роботи. «Це питання вагоме, – зазначає Ганна Коцюк, – і воно тягне за собою соціальний зміст».
Наразі робоча група з погашення боргів до бюджетів усіх рівнів (її головою є заступник мера Ярослав Яцишин) звернулася до міського голови з тим, аби вирішити це питання шляхом відміни того рішення 2000 року. Тиждень тому виконком вирішив його відмінити. Щоправда, юридичний відділ має його доопрацювати, а сесія – затвердити. Тож, поки що невідомо, в якій редакції буде поданий документ.
Після його затвердження будь-який кредитор (Пенсійний фонд, податкова тощо) матиме право ініціювати процес банкрутства кожного комунального підприємства. Однак, за словами Ганни Коцюк, це зовсім не означає, що підприємство мусить стати банкрутом. Адже закон обумовлює як банкрутство, так і відновлення платоспроможності, та має безліч статей, які чітко обумовлюють, як поступати в тому чи іншому випадку.
Законом передбачено, що одним із шляхів відновлення платоспроможності боржника є укладання мирової угоди. У такому випадку можна відстрочити або розстрочити борг на роки, при цьому списанню підлягають штрафні санкції та пені, а також при цьому боржник зобов’язується сплачувати поточні нарахування. До прикладу, це обумовлюється шляхом мирової угоди. «Тоді людям буде нараховуватися стаж, – пояснює начальник управління ПФ і додає, – із цього треба було вийти давно».
Очевидно, що як жекам, так і іншим комунальникам, жити краще не стане. І можна припустити, що якесь підприємство в результаті таки стане банкрутом. Втім, люди страждати не повинні.
Comments are closed.