Зокрема, це голова обласної асоціації таксистів Роман Харук, викладач права Володимир Чорноус, керівник «Хлібокомбінату» Володимир Котович, перевізник пасажирських перевезень Михайло Гакало, приватний підприємець Віктор Назаренко та інші.
Голова «Громадського форуму» Юрій Соловей зауважив, що, на їх думку, комітет відображає більшість тенденцій малого та середнього бізнесу. Його першим кроком є підготовка конкретного листа на представників центральних органів як виконавчої так і законодавчої влади, в якому чітко сформульовано вимогу.
Вона є дуже проста. Сьогодні діє в нашій країні стаття 99 Конституції України, яка говорить про те, що за стабільність національної валюти відповідає Національний банк України. Сьогодні діє і не відмінена постанова Кабінету Міністрів про освоєння основних макроекономічних показників на 2008 рік, в якій чорним по білому написано, що середньорічний курс гривні по відношенню до американського долара повинен бути 5,1. І саме на цьому акцентовано в нашій вимозі», — наголошує Соловей.
Координаційна рада вимагає, щоб всі валютні кредити, отримані представниками малого та середнього бізнесу, в терміновому порядку були переведені в гривневі по курсу і на умовах, які діяли в момент підписання угод між банком та підприємцем. Вони вважають, що ці речі мають фінансуватися з резервів Нацбанку, позаяк саме держава спричинила ці дії. На вирішення цих вимог рада дає владі один місяць. Якщо ці умови не будуть здійснені, то комітет залишає за собою право до більш активних і дієвих заходів на виконання вимог.
Зокрема, голова обласної організації Руслан Коцаба зауважив, що якщо влада в нас адекватна, то вона не спровокує людей на збройні сутички. Комітет починатиме з пікетування Нацбанку. Наступним кроком може стати пікетування і блокування роботи філій комерційних банків, «яких є більше, ніж книжкових магазинів у Франківську». Діяти вони збираються тільки законним шляхом, що не може не тішити.
Comments are closed.