Щодня на радіо “Західний полюс” енергетики розповідають про ситуацію в роботі електромережі, аби франківці могли краще розуміти ситуацію та отримувати відповіді на запитання.
У вівторок, 6 грудня, в ефірі програми “220 вольт” – технічний директор Прикарпаттяобленерго Олег Сеник. Він розповів, за яким принципом сформовані черги, в чому особливість 4 черги, як розібратися до якої черги відноситься адреса та “чому сусіда не вимикають”, пише Репортер.
Олег Сеник пояснює, що черги – термін із спеціальної інструкції щодо графіків погодинних вимкнень. Вимкнення споживачів – штатний спосіб обмеження навантаження і реакція на аварійні ситуації. Графіки аварійних вимкнень існували все життя, їх складали щороку, але не було потреби їх застосовувати.
З 2014 року з’явилася інструкція зі складання погодинних вимкнень. До цих графіків внесли усіх споживачів, крім тих, лінії яких забезпечують роботу населених пунктів – лікарні, насосні станції та інше.
Якщо з усього навантаження забрати критичну інфраструктуру, залишається приблизно 75%. їх розбили на три рівні групи по 25% навантаження по всій області. Наприклад, споживачі 2 групи є і в Франківську, і в Коломиї, і в Калуші. Ці черги вимикає диспетчер – дистанційно, з пульта.
Четверту чергу сформували після того, як графіки погодинних вимкнень уже були застосовані. Адже того навантаження у 25%, яке за раз могли вимкнути енергетики, не вистачало.
До четвертої черги увійшли споживачі, де є критична інфраструктура, але там можна вимкнути вручну, коли бригади виїжджають машинами й вимикають. Тому четверта черга не так регулюється за часом. Увімкнення може тривати довше через дорогу, корки, – говорить Олег Сеник.
Четвертою чергою користуються рідше, бо є проблеми з виїздами та перемиканнями. Тому і вимикають її переважно вранці та ввечері.
Черговість вимкнень черг відбувається за графіком, – говорить Сеник. – Ми ведемо облік, яка черга та скільки була вимкнена за добу, й наступної доби корегуємо, аби було справедливо, наскільки це може бути.
Аби дотриматися введеного ліміту, кількість черг може збільшуватися діленням черг на підчерги. Так, каже Олег Сеник, можна точніше забезпечити дотримання ліміту. Лише четверта черга залишиться в такому ж вигляді.
Також Олег Сеник дав відповіді на найпоширеніші питання і претензії споживачів:
- Одна адреса є у двох чергах вимкнень електроенергії
Адреса може бути у двох чергах, якщо до будинкової щитової заведені два кабелі від різних ТП, які включені в різні черги. Відтак, одна частина будинку вимикається під час вимкнення однієї черги, а інша – під час іншої черги. Аби зрозуміти, до якої черги відноситься ваша частина будинку, потрібно відстежити, з якою чергою у вас збігаються вимкнення електроенергії.
- Світло вимикають, але споживачів немає в жодній із черг
Таке найчастіше спостерігається у споживачів саме четвертої черги. Ми це доопрацьовуємо і найближчим часом уточнимо інформацію по ній, – говорить Олег Сеник.
Читайте також:
Без перепадів. Як вберегти побутову техніку під час вимкнень електроенергії
- Адреса в черзі є, але її не вимикають
Олег Сеник каже, в такому разі можна звернутися до обленерго, і цю ситуацію врахують.
- Певні адреси не вимикають ніколи
Мережі будували таким чином, аби давати світло. А зараз ми відключаємо. І якщо від лінії живиться лікарня, то на ній можуть бути також інші ТП, які неможливо перевести на інше джерело живлення. Тому є споживачі, яких не вимикають у графіках, – говорить Олег Сеник.
- У другій черзі останніми днями світла немає щоранку і щовечора
Сеник про ситуацію знає, бо й у його батьків у другій черзі в цей час немає світла. За його словами, найближчим часом планують переглянути години вимкнень в чергах, аби забезпечити плинність графіку.
До теми:
В обленерго розповіли, як складають графіки та чому орієнтуються на ліміти
- Чому вимикають електроенергію в котельнях
Ми зараз спільно з ОДА визначаємося з переліком об’єктів критичної інфраструктури, які будемо враховувати. Те ж стосується і котелень. Зараз ми проводимо роботу з містом, – каже Олег Сеник. – Ми виділимо для котелень окремий графік, який дозволить їм працювати якийсь час вночі та протягом дня, аби можна було нагріти теплоносій і подати в будинки.
Нагадаємо, час увімкнень та вимкнень може відрізнятись на 10-15 хвилин, необхідних для того, щоб перемкнути черги за командою диспетчера.
Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком: https://energypay.oe.if.ua:8889/GAVTurnOff/ або у чатботі Viber https://chats.viber.com/oeifuabot
Comments are closed.