Соціум

В обленерго розповіли, як складають графіки та чому орієнтуються на ліміти

Google+PinterestLinkedInTumblr

Щодня в ефірі радіо “Західний полюс” – нова програма “220 Вольт”. У ній представники “Прикарпаттяобленерго” відповідають на важливі запитання про вимкнення електроенергії.

У понеділок, 5 грудня, про ліміти електроенергії на Прикарпатті розповів технічний директор компанії Олег Сеник, пише Репортер.

За словами Олега Сеника, НЕК Укренерго, які є операторами системи розподілу, щодня визначають ліміт, який енергосистема зможе забезпечити для області. Цю цифру передають обласним компаніям.

Таким чином ми ввечері отримуємо інформацію, скільки МВт у нас на наступну добу – окремо на ніч та день, – каже Олег Сеник. – Як тільки ми отримуємо ліміти, починається робота диспетчера для того, аби під цей ліміт скласти графік, який би забезпечив проходження області в ліміті. Перевищувати ліміти не можна.

Протягом дня можуть відбуватися і зміни в лімітах. Таке було минулого тижня. Тоді доводилося вводити додаткові обмеження.

Читайте: Поранена дитина та відсутність електрики. Наслідки російських обстрілів 5 грудня

Наприклад, через якусь причину відімкнувся від мережі блок якоїсь станції. Неважливо, де це станеться, тому що енергосистема країни одна, – пояснює Олег Сеник. – Якщо навіть блок на станції не у нас, а в іншій області, центральній Україні чи ще десь далі, баланс усієї держави міняється, і тоді треба швидко всім скорегувати своє навантаження.

Через те, що енергосистема України об’єднана, від вимкнень електроенергії потерпають мешканці всіх областей. Бо всі станції, зокрема і Бурштинська, подають електроенергію в спільну систему, звідки ця електрика надходить споживачам, пояснює Олег Сеник.

Усі деталі – у відео

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.