ОСББ франківських багатоповерхівок готуються до зими. Що закуповують, як облаштовують укриття, читайте у репортажі Суспільного, пише Репортер.
Зоя Трякіна очолює ОСББ “Гердан” на вулиці Михайла Мулика в Івано-Франківську. Сховок у підвальному приміщенні одного з будинків об’єднання мешканці почали облаштовувати ще влітку. До цього тут був офіс ОСББ.
В укритті цьогоріч встановили кондиціонер, яким можна обігріти приміщення. Також провели воду, щоб люди могли в разі аварії нею користуватися. Зробили й санвузол. А в кінці вересня, каже Зоя Трякіна, правління ОСББ замовило генератор, щоб мати електроенергію у випадку повного вимкнення світла.
Генератор ми придбали на 7,5 кВт. Я думаю, що цього достатньо. Якщо у квартирах ми маємо 5 кВт, то вмикаємо і електрочайник, і пральну машину, і холодильник працює. Тож 7,5 кВт, думаю, нам вистачить на чайник. Плануємо ще придбати електроплиту на одну конфорку, — каже Зоя Трякіна.
Читайте також:
Буржуйки, газ, печі. Які є ризики та як правильно обігріватися
Закупили генератор за гроші, що були в аварійно-ремонтному фонді, а також за благодійні внески ОСББ на ремонт прибудинкової території. В укритті облаштували додаткові розетки та купили переноски, щоб мешканці могли підзарядити телефони. Для генератора зробили спеціальний вихід на вулицю. У щитовій для пристрою встановили окремий перемикач. Завдяки генератору, крім приміщення укриття, будуть освітлюватися й під’їзди. Спробують давати світло і в квартири, проте на певний час, каже Зоя Трякіна.
До 15 чи 10 квартир можна буде під’єднати генератор, щоб люди увімкнули хоча б на дві години котли й прогріли квартири. Якщо не зможемо дати напругу всім, то насамперед будемо рятувати сім’ї з дітками, — пояснює Зоя Трякіна.
З її слів, на подвір’ї планують встановити колонку, щоб мати воду в разі аварійних вимкнень. Для цього вже знайшли підрядника.
В ОСББ, що на вулиці Набережній, укриття обладнали у двох підвальних приміщеннях.
Генератор вони, зі слів голови об’єднання Сергія Шевченка, отримають від міської влади, бо погодилися, щоб їхнім сховком користувалися й мешканці інших будинків, що не входять в ОСББ.
В інших містах половину суми за генератор оплачують мешканці. Мої були готові зібрати гроші й за половину оплати купити. Але нам дають. Тож нам треба підготувати мережі, щоб ми могли приєднати ту ж помпу, — пояснює Сергій Шевченко.
До теми:
Блекауту не буде: родина з Івано-Франківська показала лайфхак (ВІДЕО)
В укритті на Набережній вже є запаси питної води та ліків. Зможуть там вміститися до 120 людей.
Нагадаємо, 7 листопада міський голова Руслан Марцінків повідомив, що місто даватиме у користування генератори для будинків, у яких належно облаштовані тимчасові укриття.
Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло у коментарі Суспільному перелічив, що має бути у сховищах:
- вказівники;
- аптечка;
- питна та технічна вода;
- засоби індивідуального захисту (антисептики);
- місця для сидіння;
- одноразовий посуд;
- вогнегасник;
- пакети для сміття (урни);
- додаткове освітлення (ліхтарики, свічки);
- засоби гігієни (мийні засоби, паперові рушнички);
- вільний доступ до приміщення;
- санітарний стан приміщення;
- подовжувач з розетками;
- джерело додаткового опалення (“дуйка”, обігрівач).
Comments are closed.