У процесі переїзду з колегою переписувались про робочу зустріч. Домовившись про час, він мене спитав: «Зустрічаємось у старій чи новій енергії?». Це запитання спершу ввело мене в ступор, але за мить усе стало зрозуміло. Початковий етап, який ми пройшли в ІФНТУНГ, уже позаду, хоча міг би тривати ще якийсь час. Відповіді на запитання про причини фактичного вигнання нас звідти залишу тим, хто такі рішення приймав. Це все одно колись мало відбутись, пише Максим Карпаш у Репортері.
У підсумку Наукове містечко «Нова Енергія» переїхало в Університет Короля Данила. 21 вересня цьому проєкту виповнюється шість років. За ці роки ми зробили багато – понад 90 тисяч відвідувачів, більшість з яких діти, дізнались більше про науку й технології. Ми провели майже 2000 екскурсій і 800 наукових шоу, десятки навчальних програм, тренінгів і майстер-класів для дітей, вчителів, ветеранів, пенсіонерів. Наші відвідувачі стають кращими – допитливішими, добрішими, веселішими.
Читайте Максим Карпаш: Чи заправить сонце танк
Вторгнення 24 лютого змусило нас на певний час змінитись і перетворитись на волонтерський хаб, допомагати ЗСУ й переселенцям. Від 25 лютого до кінця липня ми допомогли близько 100 000 українців. Зібрали, прийняли з-за кордону та відправили в усі критичні населені пункти нашої держави понад 150 тонн допомоги, роздавали «соціальні пакети». Далі ми згадали про свою місію – відновили екскурсійну безкоштовну програму для ВПО, проводили групи психологічної підтримки, майстер-класи, літні табори та багато іншого.
21 вересня ми відкриємо свої двері для нових відвідувачів.
Відкриємося у статусі, напевно, найбезпечнішого наукового музею в Україні. Ми розташовуємось у бомбосховищі, тому повітряні тривоги наших відвідувачів не тривожитимуть. Завдяки участі в проєктах, фінансованих ЄС, презентуємо нові експонати – «акустичне дзеркало», «важіль Архімеда» та кілька інших.
Хтось каже, що ми мрійники. Що нікому в сучасному світі не потрібні такі місця, що все це можна подивитись в інтернеті чи прочитати в книжках. Мабуть, все ж таки це не так – саме мрійники змінюють світ. Ми не можемо змінити світ, але ми можемо змінити погляди наших відвідувачів, а головним чином, дітей на цей світ.
Читайте Максим Карпаш: Освітні втрати 2022
Завдяки ЗСУ ми маємо можливість це робити, бо є для кого. Для нашого українського майбутнього. Сподіваємось та віримо, що діти після відвідування “Нової Енергії” стануть зірками, надновими в обраних сферах життя. В астрономії надновими називають зірки, які у спалаху виділяють кількість світлової енергії на рівні галактики. Настав час українцям засяяти на весь світ.
До зустрічі в Новій Енергії!
Максим Карпаш, професор Університету Короля Данила
Comments are closed.