У фортечній галереї «Бастіон» з середини травня щовівторка художниця Оксана Тригуб-Мілашевич проводить майстер-класи з малювання для дітей-переселенців.
Оксана вже п’ять років працює з дітьми у художній студії «Я і ти живопис» і працює з ними за методикою інтуїтивного живопису. За її словами, це доволі популярний напрямок у мистецтві, це чиста творчість, адже це не копіювання чи змальовування, пише Репортер.
Інтуїтивний живопис – це спосіб малювати так, як відчуваєш. Можливість передати своє бачення світу, – говорить Оксана.
Зараз вона започаткувала благодійні майстер-класи для дітей, які приїхали з Херсону, Харкова, Києва, Запоріжжя. Художниця переконана, що така арт-терапія дуже позитивно впливає на них, допомагає виплеснути негативні емоції. Вони відбуваються у Бастіоні, де була галерея «Арт на мур» – щовівторка з 15.00 і до 16. 00.
Уже пройшло трохи часу, від того періоду, коли вони тут, – каже Оксана Тригуб-Мілашевич. – Хтось уже спокійніше реагує, а хтось досі замкнутий. І вони тут вимальовуються. Я бачу в тому дуже великий сенс, це дійсно працює як арт-терапія. Воно з колористикою, з сюжетністю. Дитина так передає свій внутрішній стан.
Художниця розказує, коли діти приходять на заняття, спершу вони закриті, мовляв, не чіпайте мене. І не чіпає. Вона дає дітям час. Завдяки фарбам діти вимальовуються, розкриваються, виплескують всі емоції. І наприкінці заняття з дитиною можна розмовляти про все, бо вона вже розслаблена.
Було, що на початках був присутній червоний колір, він якраз такий, що передає потужну емоцію, – розказує Оксана. – Але поступово з червоного дитина переходить на зелений.
В основному юні художники-початківці малюють пейзажі, але хтось малює і котів чи героїв Марвелу.
За словами Оксани, діти приходять знову і знову. Щоразу доєднуються. Загалом – від п’яти до 13 років.
Читайте також: Кава на кавунах. У Франківську молоді херсонці відновили улюблену справу (ФОТО)
А наприкінці червня Оксана разом зі своїми малими художниками готує спільну виставку.
У ній візьмуть участь і її вихованці з Франківська, з якими вона постійно працює, і діти-переселенці.
Виставка називатиметься «Ліжниками встелемо шлях до перемоги». Уже з назви зрозуміло, що на всіх роботах будуть ліжники. І вже є готові з десяток картин.
Діти, що приїхали зі сходу та півдня, також малюють ліжники, – говорить художниця. – Мені дуже хотілося дати якийсь гуцульський мотив. Дуже люблю ці візерунки, ці сюжети, кольори. Хочу зробити велику подію, з врученням дипломів – аби це було для дітей свято.
Також деякі вихованці запропонували зробити аукціон і захотіли віддати свої картини на продаж. Усі вилучені кошти підуть на потреби ЗСУ.
Comments are closed.