Гроші

Що таке криптовалюта Ефіріум? Розбір монет ETH

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Після запуску в 2009 році Біткоін став локомотивом усієї блокчейн-індустрії. Навіть сьогодні перша криптовалюта зберігає домінуюче становище на ринку. Але з часом на ринку з’являються нові проєкти, здатні потіснити позиції лідера. Одним із таких проєктів є Ethereum та його монета ETH.

На сьогоднішній день дуже легко купить эфириум, Біткоін, та інші криптовалюти. 

Ефіріум новини Івано-Франківська

Що таке Ефіріум?

Ефіріум – це універсальна платформа смарт-контрактів, на базі яких можливий запуск децентралізованих додатків. Але головною її цінністю є не її нативна монета Ефіріум (ETH), а можливості, які надає віртуальна машина EVM. 

На базі платформи Ефіріуму створюються різні блокчейн-проекти, такі як програми децентралізованих фінансів «DeFi», платформи крипто-кредитування. 

Історія створення Ефіріум

Ще 2013 року канадський програміст, співзасновник журналу Bitcoin Magazine Віталік Бутерін, разом із доктором Гевідом Вудом, представили концепцію блокчейн-платформи Ethereum, у мережі якої криптовалюта відігравала роль не тільки платіжного засобу, але й  дозволяла обмінюватися ресурсами безлічі незалежних веб-сервісів, що працюють в одній мережі. 

І вже влітку 2015 року мережа Ефіріуму була запущена в тестовому режимі, а через 9 місяців було опубліковано протокол «Homestead» та мережа запрацювала у повноцінному форматі. 

Звідки беруться монети Ефіріум?

Як і в блокчейні Біткоіна, монети додаються до мережі при додаванні нового блоку. Курс Эфириум, Біткоіна та інших криптовалют змінюються постійно, їх легко відслідковувати зараз. Додавання нового блоку відбувається приблизно кожні 15 секунд, у блок записуються транзакції, а майнери які додали цей блок отримують винагороду – 3 ETH. Додатково до цього, майнери одержують винагороду від комісій за транзакції в мережі. 

Оскільки вимоги до обладнання для майнінгу постійно зростають, індивідуальний майнінг вже майже зжив себе, а всі майнери майнуть колективно і ділять між собою нагороду пропорційно часткам хешрейту. 

Майнінг монет Ефіріум

Емісія крипритовалюти ETН не обмежена, тому видобуток може тривати нескінченно, але розробники в грудні 2020 року розпочали поступовий перехід із традиційного PoW-майнінгу на PoS-майнінг. Розглянемо ці алгоритми докладніше. 

На сьогодні в блокчейн індустрії широко застосовуються два типи майнінгу: 

  • Доказ роботи – proof-of-work (PoW);
  • Доказ володіння – proof-of-stake (PoS)

Доказ роботи PoW – зараз найпоширеніший вид майнінгу, який вимагає багато продуктивного обладнання та споживає багато електроенергії, сьогодні, більшість мереж, у тому числі й Біткоїн з Ефіріумом, працюють за цим принципом.

На закінчення

З появою Ефіріум багато хто називав його «вбивцею Біткоіна», можливо, Ефіріуму вдасться обігнати першу криптовалюту по капіталізації, але «вбивцею» він точно не стане оскільки займає свою нішу в крипто індустрії та вже є базовим проєктом для багатьох інших рішень.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.