Відеоісторії, лонгріди, подкасти, фотовиставки та книги про Україну. Матеріали такого різного формату об’єднав проєкт Богдана Логвиненка під назвою «Ukraїner».
За п’ять років до створення матеріалів долучилося близько шестисот волонтерів. 2022-й команда теж розпочала зі зйомок. Документальні фільми знімали також на Косівщині та Коломийщині, пише Репортер.
Традиції святкування Маланки волонтери Ukraїner спостерігали у різних куточках України. В супроводі Богдана Логвиненка знімальна група завітала в село Пістинь на Косівщині. Ще дві команди поїхали в Белелую Коломийського району, інша – в Іспасі Вижницького району.
Експедиції тривають три дні. На Косівщині команда не вперше, вже робили матеріал про Космацьку Маланку.
“Основне правило Маланки у карпатському селі Пістинь — аби не впізнали того, хто ховається під маскою. Місцеві маланкарі перебираються так, щоб ніхто не впізнав одне одного, навмисне змінюють голоси та усю ніч ходять по хатах, бешкетуючи й роблячи часом серйозні збитки господарям”, – пишуть на сторінці проєкту.
А родзинка Маланки в селі Белелуя — костюми Ведмедів вагою майже 30 кілограмів. Кожен костюм місцеві майстри роблять вручну з трьохсот солом’яних джгутів — перевесел. Ведмеді, Чорти, Смерть та інші персонажі з трьох різних кутів села сходяться на стадіоні, де влаштовують «борінку», змагаючись між собою.
Невдовзі вийде документальний фільм про традиції святкування Маланки.
Більше дивіться у сюжеті телеканалу НТК.
Comments are closed.