Про перспективи збереження та промоції культурної спадщини Карпат говорили під час конференції «Світ карпатських розет: час для історій та мрій». Її організувала асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна».
«Світ Карпатських розет – це наймасштабніший і найбільш карпатський проєкт, який реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна». У ньому беруть участь 11 партнерів з чотирьох регіонів, пише Репортер з посиланням на пресслужбу асоціації.
“Також це європейські інвестиції, і що дуже важливо, нам вдалося сформувати середовище людей, яким небайдужа культурна спадщина і які за ці три роки посилили партнерські зв’язки, навчилися якісно та ефективно взаємодіяти, і це додає ще більшої ваги проєкту”, – говорить членкиня Правління Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин.
Розета – це шестикутна шестипелюсткова зірка, поширений декоративний елемент в народному мистецтві Карпат.
Головний результат проєкту – це створення польсько-українського Карпатського центру культурної спадщини «Розети». Вона об’єднує чотири структури: центри Карпатської культури у Косові та Бистрому, реконструйовану «Хату у Глубокім» в Уричі та збудований амфітеатр у Колочаві.
“Завдяки членству в Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Колочавська територіальна громада взяла участь цьому проєкті. І завдяки цьому проєкту у Колочаві за кошти Європейського Союзу збудований цей амфітеатр – надзвичайно потрібний та корисний об’єкт, що гуртує молодь, гуртує усіх колочавців, тепер це культурний осередок у нашій громаді”, – говорить Василь Худинець, голова Колочавської громади.
Учасники конференції обговорили співпрацю місцевої та регіональної влад щодо збереження карпатських культурних надбань.
Учасники конференції також оглянули збудований амфітеатр, а також взяли участь у віртуальній екскурсії Колочавою, Косовом та Уричем. Створення віртуального 3D-туру це ще один результат реалізованого проєкту.
Comments are closed.