Авто

Бензовози: конструкція, вимоги та різновиди техніки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перевезення бензину та інших видів нафтопродуктів виконується за допомогою спеціалізованої техніки — бензовозів. Вони являють собою вантажівки, що відрізняються від звичайних автомобілів високими вимогами пожежної безпеки. Крім функції перевезення нафтопродуктів, такі агрегати здатні працювати в якості мобільних АЗС, виконуючи заправку техніки, що знаходиться в польових умовах.

Конструктивні особливості

Бензовозом називається спеціалізована машина, оснащена цистерною, котра може розташовуватися як на шасі вантажного автомобіля, так і на причіпних або напівпричіпних пристроях. Така техніка призначена для тимчасового зберігання та транспортування ПММ.

Цистерна виготовляється з високоміцної сталі. Вона складається з декількох шарів:

  • зовнішнього;
  • утеплювального;
  • внутрішнього.

Зовнішній шар має лакофарбове покриття, а внутрішній обробляється антикорозійними речовинами.

Бензовози https://everlast.ua/catalog/tsisterny-dlya-svetlyh-nefteproduktov/c16 відрізняються високими вимогами пожежної безпеки, для цього в їхній конструкції використовуються різні установки. У нижній частині цистерни знаходяться клапани, які називаються донними. Їхнє завдання полягає в створенні безпеки зливного отвору. Інші характерні особливості техніки:

1. Вся електропроводка має екрановане захисне покриття, що виключає ймовірність виникнення іскри при замиканні.

2. Всередині цистерни розташовані хвилерізи, які запобігають утворенню гідравлічних ударів.

3. На вихлопній трубі присутній іскрогасник. При цьому система відведення вихлопних газів розміщується або спереду, або в правій частині від кабіни.

4. Бензобак автомобіля виготовляється з високоміцних сталей, що виключає ймовірність його деформації при механічному впливі.

5. Спеціальний пристрій в цистерні сприяє вирівнюванню тиску при заливанні та зливанні палива.

6. Машини оснащені поручнями на майданчику до наливних горловин.

7. Світлова сирена попереджає всіх учасників дорожнього руху про те, що в машині перевозиться небезпечний вантаж.

8. Обов’язково присутні ящики з піском, спеціальне заземлення та вогнегасники. Пісок використовується для присипки розлитого палива, щоб виключити його поширення та загоряння.

Перевезення світлих нафтопродуктів на бензовозі може виконуватися як на короткі (зазвичай для цього застосовуються цистерни невеликого об’єму), так і на великі відстані.

Різновиди техніки

Один з основних критеріїв класифікації бензовозів — спосіб розміщення цистерни. За цією ознакою вони поділяються на такі види:

  • цистерна на причепі — являє собою бочку, яка розташована на окремому шасі;
  • автоцистерна — бочка знаходиться безпосередньо на автомобільному шасі;
  • напівпричепи — кузов розміщений на підкатному візку з закріпленим шкворнем. Використовуються напівпричепи в зчепленні з автопоїздом.

Об’єми цистерн бензовозів знаходяться в діапазоні від 4 м3 до 24 м3. Злив палива може виконуватися як самопливом, так і за допомогою застосування спеціальних насосів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.