Що таке RAM?
ОЗУ означає «Оперативна пам’ять», і це різновид надшвидкого сховища, яке ваш ноутбук використовує для короткострокового зберігання необхідних йому даних. Подумайте про свій жорсткий диск як про картотеку, де зберігаються всі ваші дані, а про оперативну пам’ять, як про ваш стіл, куди ви зберігаєте речі, над якими зараз працюєте. Чим більше у вас оперативної пам’яті, тим більше проектів і програм ваш ноутбук може одночасно тримати відкритими, не забиваючись, беручи речі і виводячи з шаленої картотеки.
На жаль, в епоху все тонших і тонших пристроїв у багатьох сучасних ноутбуках оперативна пам’ять постійно припаяна до материнської плати. Тобто ви не можете її оновити, не купуючи цілком новий ноутбук. Але якщо у вас настільний ПК або ноутбук, зручний для оновлення, додати більше оперативної пам’яті, як правило, досить просто. Вам просто потрібно знайти сумісну ОЗУ (для чого може знадобитися Zeto.ua), відкрити ноутбук і поміняти оперативну пам’ять у виділений слот. Перш ніж надувати купувати, непогано перевірити, чи дійсно вони вам потрібні, чи ці гроші краще витратити на чергове оновлення, як твердотільний диск.
Що відбувається, якщо не вистачає ОЗУ
Якщо ваш ноутбук почувається трохи млявим – страждає від замерзання, обертання коліс або навіть повідомлень про помилки про “низький обсяг пам’яті” – вам може знадобитися більше оперативної пам’яті.
Відразу падає продуктивність, ноутбук починає гальмувати. Відбувається через недостатнє розмір ОЗУ, наприклад, коли завантажуєте ресурсномістких гру. При переповненні оперативки, активно задіюється файл підкачки, який розташовується на системному розділі жорсткого диска. За замовчуванням система сама визначає розмір файлу підкачки.
Жорсткий диск для цих цілей працює набагато повільніше. Через це система починає подвисать. Буває і таке, що навіть файлу підкачки не вистачає, але на щастя є процедура по його збільшенню. Якщо продуктивність залишилася на тому ж рівні, крім покупки додаткових модулів оперативної пам’яті, Вам нічого не допоможе.
Існують програми для оптимізації оперативної пам’яті. Розробники запевняють, що дані програмні продукти, стабілізують і прискорюють роботу системи. За великим рахунком, приріст продуктивності після використання утиліт, практично непомітний, або його немає.
На деяких ресурсах є інформація, що дані процедури, навіть навпаки гальмують систему. За логікою запущене застосування візьме той обсяг, який їй необхідний, а намагатися вивантажити з ОЗУ шляхом приміщення, наприклад, в файл підкачки, значить урізати продуктивність.
Дізнайтеся, скільки у вас оперативної пам’яті
Якщо ви використовуєте ноутбук з Windows 10 , перевірити оперативну пам’ять легко. Відкрийте Налаштування> Система> Про програму та знайдіть розділ Технічні характеристики пристрою. Ви побачите рядок “Встановлена оперативна пам’ять” – це покаже вам, скільки у вас зараз є.
Якщо ви все ще використовуєте Windows 7, слід оновити, оскільки офіційна підтримка закінчилася. Тим часом відкрийте меню «Пуск», клацніть правою кнопкою миші «Комп’ютер», а потім натисніть «Властивості». Це має відкрити вікно з основними характеристиками вашого ноутбука. У розділі Система ви повинні побачити рядок, що позначає встановлену пам’ять.
Користувачі Mac мають простий спосіб перевірки специфікацій свого ноутбука: просто клацніть піктограму Apple у верхньому лівому куті екрана та виберіть About This Mac. На вкладці “Огляд” вам буде представлений простий список специфікацій, включаючи обсяг встановленої пам’яті.
Проблеми з оперативною пам’яттю?
Як загальне правило, 4 Гб починає ставати “недостатньо”, тоді як 8 Гб цілком підходить для більшості ноутбуків загального користування (з ігровими та робочими ПК високого класу до 16 Гб і більше). Але це може відрізнятися від людини до людини, тому існує більш точний спосіб дізнатись, чи дійсно вам потрібно більше оперативної пам’яті: диспетчер завдань.
Займіться своєю роботою, як зазвичай, і якщо ноутбук починає гальмувати, натисніть Ctrl + Shift + Esc, щоб відкрити диспетчер завдань Windows. Клацніть на вкладку “Продуктивність” і виберіть “Пам’ять” на бічній панелі, щоб переглянути графік поточного використання оперативної пам’яті.
Ви не хочете, щоб графік був повністю порожнім – зрештою, невикористана оперативна пам’ять – це марно витрачається оперативна пам’ять, але якщо ваша оперативна пам’ять повністю заповнена, коли ви намагаєтеся виконувати основні завдання, такі як перегляд Інтернету або запис деяких документів Word, вам потрібне оновлення. (Хоча ви також можете спробувати закрити програми, за якими, за словами Диспетчера завдань, використовується велика кількість оперативної пам’яті або видалення непотрібних розширень із вашого браузера.)
Якщо ваша оперативна пам’ять не розривається по швах під час цих уповільнень, тоді ваше вузьке місце, швидше за все, десь ще, і вам слід шукати інші рішення для прискорення роботи вашого ноутбука.
На Mac ви повинні перевірити Activity Monitor. Коли ви відчуваєте уповільнення, натисніть Command + Пробіл, щоб викликати Spotlight, введіть “Activity Monitor” і натисніть Enter. Клацніть вкладку Пам’ять у верхній частині вікна. Внизу ви побачите графік, який показує, скільки оперативної пам’яті зараз використовується.
Пам’ятайте, що більше вільної оперативної пам’яті не є кращим – якщо у вас є вільна оперативна пам’ять, ви в будете порядку, і вам слід розглянути інші можливі оновлення. Але якщо Activity Monitor каже, що ваша оперативна пам’ять заповнена до кінця, вам потрібно більше. Тим часом ви можете перевірити список процесів і закрити будь-які програми, які використовують багато пам’яті.
На жаль, багато сучасних комп’ютерів Mac не мають оперативної оперативної пам’яті. Більшість iMacs та старіші MacBooks зручні для оновлення, тоді як новіші MacBook мають оперативну пам’ять, постійно припаяну до материнської плати.
Comments are closed.