Засновники громадського ресторану Urban Space 100 визначили п’ять проєктів-переможців. Їх фінансово підтримають у третьому кварталі цього року.
Реалізацію яких ідей чекати в Івано-Франківську найближчим часом, розповідає Репортер. Urban Space
Серед обраних проєктів є діджитал-гід по Франківську, освітні заходи, фестивалі, а також веломаратон. Загальна сума, яку розділять між усіма, – 175 970 грн. Спільна мета всіх обраних проєктів – культурний розвиток міста.
Цього грантового сезону ми отримали дев’ять заявок, з яких обрали п’ять переможців. Проєкти для реалізації ми обираємо на загальних зборах, де й розподілюємо виручені кошти, – розповідає Аліна Корнутій, координаторка грантової програми Urban Space 100. – У нас немає критеріїв відбору за напрямками. Одна умова – проєкти мають бути не комерційні, не релігійні й не політичні. Проєкти мають бути реалізовані у Франківську, сума гранту необмежена. Із цього сезону грантового сезону видно, що люди сумували за подіями, зокрема до нас подалися три фестивалі, два з них перемогли
Докладніше про проєкти, що перемогли:
Stanislav-бот – унікальний туристичний телеграм-бот. Stanislav – онлайн-друг, що проведе по Івано-Франківську в нетиповий спосіб: маршрути побудовані у вигляді квестів. Бот має свій «голос» і зручний інтерфейс. Над ботом працювала команда місцевих розробників на чолі із Сергієм Дубеєм.
Ми довго розмірковували над тим, як має виглядати людина, яка тебе зустрічає в Івано-Франківську. Врешті в нас вийшов Stanislav – такий здоровак, але добрий. Однак, щоб ця доброта не здавалася беззахисною, ми його зробили таким міцнотілим, – розповідає Сергій.
Крім інтерактивних екскурсій, бот може порекомендувати, куди піти, де смачно поїсти та що подивитися в місті. Сергій зізнається, що питання, які саме бізнеси рекомендувати користувачам, – складне: «Головний критерій – чи збігаються наші цінності. Якщо в центрі бізнесу стоїть людина, турист і вони над цим працюють, то це наш потенційний партнер».
Stanislav-бот отримає від Urban Space 34 500 грн і витратить їх на розробку інтерактивних екскурсій і промокампанію.
STEM Camp School – навчальний проєкт зі STEM-освіти: S – science (наука), T – technology (технологія), Е – engineering (інженерія), М – mathematics (математичні знання). Це програма навчання, яка складається з дуже різних курсів: діти 11–16 років вивчатимуть соціальне підприємництво, мистецтво, іноземні мови, природничо-математичні науки, IT-технології, психологію. Таким чином вони будуть краще готові до роботи в умовах нової економіки, де не достатньо володіти тільки якимось одним навиком.
Кемп стартує із середини серпня. Автори вже мають досвід виїзних занять з дітьми за методикою STEM.
Ми були з дітьми за Буковиною. Дорогою ми вирішували різні ситуації. Ми вчили дітей, як добути чисту воду. Вчитель хімій розповідала їм про це просто на вулиці, – розповідають автори проєкту. – Ми розповідаємо, як вони можуть вийти з різних критичних ситуацій, використовуючи свої знання: якщо вони загубилися, якщо вимкнувся телефон тощо.
Urban Space 100 виділив для STEM Camp School 25 тис. грн, організація витратить їх на технічне забезпечення та обладнання.
Аня в селі, а Настя у столиці. Де жити екологічніше, дівчата порівнюють на Urban Space Radio
ALARM Graffiti Festival – всеукраїнський графіті-фестиваль, що вже відбувся у багатьох українських містах. У Франківську фест запланований на 19–21 серпня. 30 графіті-художників з різних міст України зберуться на локомотиворемонтному заводі, щоб перетворити місцевий пішохідний міст на креативний об’єкт, поспілкуватися й обмінятися досвідом.
«Алярм» отримає 44 070 грн і витратить їх на фарбу та забезпечення житла для учасників, а також фото- та відеозвіт.
4:3 – фестиваль короткого метру, що відбудеться у Франківську 23–25 вересня. Крім власне кінопоказів, під час фестивалю заплановані лекції, дискусії та воркшопи від режисерів. Фільми для перегляду обиратиме фахове журі. Організатори вже отримали тисячу заявок зі ста країн. Наразі триває технічний відбір. Головний критерій – власне жанр (метр 4 на 3). Фільми мають бути не старіші від 2019 року. Крім конкурсної програми, заплановано позаконкурсні покази, зокрема повнометражних фільмів українських режисерів. Відкриття фестивалю відбуватиметься у Палаці Потоцьких.
Urban Space 100 виділить на захід 32 400 грн, це покриє витрати на оренду апаратури, кейтеринг для фестивалю, а також фото- та відеозйомку.
Franko 100 – веломаратон в Івано-Франківській області. Учасникам потрібно буде подолати 100 км за 8 годин. Це спортивна подія, в якій братимуть участь 220 професійних велосипедистів. Грант від Urban Space 100 (40 тис. грн) покриє витрати на хронометраж, роботу ведучого, музичний супровід, роботу швидкої та поліції, а також біотуалети.
Наступний прийом заявок розпочнеться 15 вересня і триватиме до 15 жовтня. Заявку на участь можна подати на сайті Urban Space 100.
Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED
Авторка: Олена Руда
Comments are closed.