Соціум

В Україні подешевшала гречка, дефіциту немає – Мінекономіки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У квітні цього року подешевшала гречка, які входять до переліку соціально значущих товарів.

Упродовж місяця середня споживча ціна на гречку знизилась на 0,4% до 40,06 грн/кг, інформують у міністерстві економіки, пише Репортер. гречка

“Цінова стабілізація була досягнута завдяки запровадженню у 2021 році Урядом нового напрямку державної підтримки аграріїв для стимулювання виробництва гречки, що сприятиме покращенню продовольчої безпеки та підвищить доступність цієї продукції для споживачів. Програмою передбачено надання дотацій аграріям у розмірі 3500 грн на 1 га посівів гречки. Це забезпечить стабільний обсяг виробництва гречки, що дорівнює внутрішньому споживанню, та в перспективі – орієнтацію на експорт, а також розвиток суміжних галузей. Орієнтовна площа підтримки по Україні має скласти 15 тис. га”, – йдеться в повідомленні міністерства економіки.

Також Мінекономіки не очікує проблем на ринку гречки через тимчасову відмову Росії експортувати цю продукцію в Україну. Внутрішні потреби у гречці будуть повністю забезпечені, впевнені в міністерстві.

Зокрема, у 2020/2021 маркетинговому році внутрішня потреба у гречці складає 131 тис тонн, з них 116 тис. тонн – на харчові потреби. За даними Держстату, у 2020 році обсяг виробництва гречки склав 97,6 тис тонн. Перехідні залишки гречки на початок поточного року – 10 тис тонн, а на кінець року прогнозуються в обсязі 20 тис тонн.

Читайте: Нові тарифи на комуналку та субсидії: що чекає українців з травня

Окрім того, у поточному році станом на 1 травня 2021 року Україна експортувала 0,6 тис тонн зерна гречки та імпортувала 31,3 тис тонн. Найбільший імпорт – з Росії, 18,9 тис тонн, далі йде Казахстан – 9 тис тонн. На третьому місці Білорусь – 3,4 тис тонн.

Також за цей час імпортували майже 19 тис тонн зерна зернових культур. З них, за експертними оцінками, гречана крупа становить близько 80%, або 15 тис тонн.

Таким чином, станом на 1 травня 2021 року, Україна імпортувала 46 тис тонн гречки. Тож, як повідомили у міністерстві, підстав для виникнення дефіциту цієї продукції на ринку України немає.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.