Знешкодити небезпечну рослину, перетворивши її на звичайнісінький аркуш.
Папір із борщівника виготовляють в університеті нафти і газу, пише Репортер.
Роман Сав’юк четвертокурсник економічного факультету, та нині співпрацює із хіміками. Торік прийшов до них з ідеєю – замість деревини, виготовляти папір можна із сухостою.
У лабораторії задум підтримали та почали експериментувати. У якості сировини випробували борщівник Сосновського. Його подрібнюють, додають реагент, а відтак – впродовж трьох годин варять. На виході – отримують напівфабрикат, з якого можна робити папір.
А далі починається найцікавіше – створення аркушів. Целюлозу розводять у воді, пропускають через сітку, і папір набуває форми.
Борщівник комбінують із макулатурою, щоб папір виходив міцнішим. Використовують й інші рослини, які швидко ростуть. Науковці кажуть: застосовувати такий папір можна з різною метою – навіть друкувати на ньому картини.
Щоб виростити дерево, з якого роблять папір, потрібно багато років, а масштабні вирубки згубно впливають на екологію. А от борщівника з року в рік дедалі більше на Прикарпатті. Тому такої сировини – точно не забракне.
Свої винаходи науковці запатентували. Тепер працюють над тим, щоб перейти на промисловий рівень. Визнають: їхній папір у виробництві дорожчий, ніж із деревини. Проте однозначно – більш дружній до екології.
Деталі в сюжеті каналу 402:
Comments are closed.