Днями набрало чинності нове положення про медогляд кандидатів у водії та водіїв автомобілів. Що ж треба знати про нововведення?
Нове положення затвердили спільним наказом два міністерства — охорони здоров’я та внутрішніх справ. Документ датований ще 31 січня та має номер 65/80, набув чинності 12 березня. Дві найголовніші новації положення — це види медогляду та періодичність його проходження.
Отже, віднині маємо чотири види медогляду:
попередній (для кандидатів у водії при отриманні прав);
періодичний (для всіх водіїв);
щомісячний (для професійних водіїв, до та після рейсів);
позачерговий (для професійних водіїв за наявності інформації про погіршення стану здоров’я).
У положенні прописані й підстави для медогляду:
направлення власника або посадової особи, яка відповідає за експлуатацію транспортних засобів перевізника;
за інформацією медпрацівника про постійне погіршення стану здоров’я водія, яке перешкоджає безпечному керуванню автомобілем;
на вимогу і/або за рішенням уповноваженої посадової особи ДАІ за наявності підстав.
Незалежно від категорії посвідчення чи стажу водія, періодичний медогляд мають проходити всі. Однак, є градація за віком, від якої залежить періодичність:
до 55 років (включно) — один раз на 10 років;
від 56 до 75 років (включно) — один раз на три роки;
від 76 років і старше — один раз на рік.
водії, які працюють у галузі пасажирських та вантажних перевезень, мають оглядатися щорічно.
Наостанок зазначимо, що водії, очевидно, опинилися на порозі нових випробувань на дорозі. У положенні не зазначили, як саме буде контролюватися проходження медогляду. Тож вірогідно знайдуться даішники, які, посилаючись на цей документ, вимагатимуть на дорозі пред’явити медичну довідку разом з правами і техпаспортом. Насправді ж водій приватного авто повинен мати при собі лише посвідчення і техпаспорт, це положення правил дорожнього руху ніхто ще не змінював.
З іншого боку, юристи радять таки проходити медогляди. У випадку ДТП, якщо водій не матиме дійсної медичної довідки, страхова компанія може й відмовити у відшкодуванні збитків.
Comments are closed.