Авто

Парковка: за що платимо?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кожного дня водії залишають свої авто на платних автостоянках. Природно, кожен, хто платить за щось, очікує відповідного сервісу. Який же сервіс мають за свої гроші водії в Івано-Франківську?


Одна з парковок обласного центру починається на вулиці Базарній – від Дністровської до брами Палацу Потоцьких. Розмітка стоянки доходить ледь не до половини вулиці. Далі, крім стовпчиків на тротуарі, нічого немає. Та це не заважає паркувальнику збирати гроші з водіїв тут і ще за рогом, на вулиці Шеремети. До слова, на Шеремети немає жодного знаку про зону стоянки чи відповідної розмітки. Водії ставлять свої авто хто як може. Втім, за словами Ярослава Кваса, директора ДКП «Технічний центр «Сервіс-Авто», ця паркова є цілком законною – принаймні, з паперами там усе в порядку.

Схожа ситуація й на Північному бульварі ім. Пушкіна. Розмітки немає, зате паркувальник збирає гроші з автомобілів по обидва боки вулиці.

Володимир Ярушевський працює на цій парковці лише кілька днів. А загалом на цій роботі – два тижні. «Багато водіїв ставлять авто на тротуари. Таким чином вони «тікають» від паркування на дорозі, – розповідає Володимир. – А платять по‑різному. Є така прикмета – що дорожча машина, то більше водій не хоче платити, а чим дешевше, тим справніше платить».

Те, що паркувальної розмітки на Бульварі немає, Володимир Ярушевський бачить і визнає. На це йому регулярно нарікають і водії. Він каже, що то не проблема: «Днями розмітку робили по вулиці Тичини, значить скоро дійдуть і сюди».

Те саме говорить і Ярослав Квас: «Розмітку ще не встигли нанести, але днями зробимо».

Далеко не всі стоянки Івано-Франківська обладнані відповідним чином. А згідно із законодавством, «майдан­чики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів».

Як розповіла «Репортеру» Тетяна Калин, начальник відділу доходів фінансового управління Івано-Франківського міськвиконкому, нині парковки міста обслуговують п’ять операторів. За сім місяців цього року міський бюджет отримав від них 160 200 грн. За цей же період минулого року – 162 300 грн. За 2009 рік – 302 100 грн. За цілий рік доходи від парковок залишаються однаковими. Завидна стабільність, чи не так?

Що ж отримують водії за свої 2 грн. за годину паркування? Видається, що здебільшого лише незручності та стреси.


До теми

«24. Оператор зобов’язаний:
• використовувати майданчик для паркування за призначенням;
• обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог цих Правил, Правил дорожнього руху, норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху;
• утримувати територію та під’їзні шляхи до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані;
• повідомляти органи Державтоінспекції МВС про виявлені порушення цих Правил;
• здійснювати контроль за своєчасною сплатою вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування;
• перераховувати кошти, отримані як збір за паркування, до місцевого бюджету;
• надавати роз’яснення користувачам щодо застосування цих Правил;
• організовувати навчання персоналу, який обслуговує майданчик для паркування;
• забезпечувати безоплатно персонал, який обслуговує майданчик для паркування, спеціальним одягом з метою забезпечення його безпеки під час виконання службових обов’язків, а також безпеки дорожнього руху. Зразки спеціального одягу затверджує Мінжитлокомунгосп.
25. Оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках для паркування».

Постанова Кабміну від 3 грудня 2009 року № 1342, Про затвердження Правил паркування транспортних засобів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.