Люди

Кілограми нищить рух

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Навесні чимало людей згадують про те, що на носі – пора відпусток, відпочинку на морі. На пляжах, та й просто в легкому повсякденному одязі хочеться виглядати привабливо, та взнаки даються зайві кілограми, які «набігли» за зиму. Ми з’ясували, як можна схуднути за допомогою спорту, не вдаючись до виснажливих дієт.

Останніми роками вибір фітнес-клубів і тренажерних залів у Франківську збільшився. Нині безлімітний абонемент на відвідини «тренажерки» можна придбати від 150 аж до 390 грн. Ціна тут залежить від умов для занять і власного позиціонування кожного конкретного залу. У кожному з них є великий вибір тренажерів, стелажі з гантелями, бігові доріжки тощо. Та не всі відвідувачі спортклубів знають, що саме їм варто робити, аби просто скинути вагу. А початківцям перші кілька місяців й узагалі можна обійтися без вит­рат на абонементи.

Івано-франківський богатир Назар Павлів, який нині також працює інструктором у місцевій фітнес-студії, на власному досвіді знає, як худнути. Недавно, щоб узяти участь в одному телепроекті, він за місяць скинув 22 кг. До цього стронгмен важив 135 кг. Дотягнути до 110 кг, які вимагали телевізійники, йому не вдалося, проте досвід здобув безцінний.

«Не раджу худнути так різко, як це зробив я, бо мій організм тренований, – говорить Павлів. – Проте самі принципи схуднення однакові для всіх. Якщо виразити їх коротко, то калорій, які спалюємо на тренуваннях, має бути більше за ті, які споживаємо з їжею».

За словами богатиря, якщо мова йде саме про схуднення, то фізичні вправи сильно відрізняються від того, чим займаються силачі в «качалках». «Аби схуднути, не треба тягати штанги, наголос робимо на інтенсивності занять – пробіжки, заняття на біговій доріжці, допоможе й скакалочка, – радить Назар Павлів. – З іншого боку, силові вправи не треба повністю виключати. Для зміцнення організму все ж варто трішки покачати прес, повіджиматися або навантажити руки легенькою гантелькою».

Для початківців Павлів рекомендує просту схему пробіжок. Найлегше визначити для себе часові рамки. Для початку можна пробігтися спокійним темпом 10 хвилин. На кожній наступній пробіжці треба додавати 1 хвилину бігу. Таким чином за кілька тижнів можна вийти на показник у 30 хвилин бігу. Для звичайного нетренованого організму – це доволі пристойно.

Як каже Павлів, взагалі не змінювати своє харчування не вийде. Щоб досягти результату, таки доведеться обмежити себе в жирній їжу. Решту продуктів можна їсти з умовою, що порції стануть трішки меншими (пам’ятаємо, що маємо спалювати більше, ніж споживаємо). Оце й уся премудрість. Якщо дотримуватися такого нехитрого режиму, результат обов’язково буде.

Для різноманітності пробіжки можна розбавляти прогулянками на велосипеді. Хоча й тут є застороги. «Із велосипедом треба вважати, щоб не перевантажити собі суглоби, а зокрема коліна, – говорить Роман Ганжа, голова обласної федерації велоспорту. – На велосипеді можна добиратися до місця своїх розминок і пробіжок. Можна їхати стоячи, так будуть тренуватися дуже багато груп м’язів. Можна час від часу їздити велосипедом на підйомах – там важче, збільшиться інтенсивність навантаження. Виключно велосипедні поїздки не приберуть зайвих кілограмів, але в комплексі з бігом та іншими вправами однозначно будуть корисними».

І наостанок. Уявімо, що ви кілька тижнів чи місяців дійсно гарно позаймалися, побігали, і одного дня побачили у дзеркалі підтягнуту струнку людину. Можна себе привітати із цим результатом, проте у жодному разі раптово не припиняйте заняття. Організм, який звик до навантажень, блискавично повернеться до попередніх форм, це погано вплине і на серцево-судинну систему. Тут також є своя метода. Пам’ятаєте, як ми збільшували тривалість пробіжок? Так само поступово їх можна зменшити, навіть дещо швидше – по 2-3 хвилини за заняття. Та навіть так фахівці не радять взагалі припиняти фізичні заняття – вони в будь-якому разі йдуть лише на користь.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.