Державний ПриватБанк збирається позбутися непрофільного активу, що дістався від колишніх власників.
Заступник голови правління ПриватБанку Галина Пахачук повідомила, що держбанк почав підготовку до продажу найбільшого в Україні гірськолижного курорту Буковель, пише “Репортер” з посиланням на НВ Бізнес.
За словами Пахачук , коли цей комплекс потрапив на баланс ПриватБанку, після націоналізації банку, його задекларована вартість становила 12,6 млрд грн.
В комплекс входять готель «Зірка Буковелю», готель Radisson blu, 16 підйомників на 62 траси, земельні ділянки.
Зараз банк вибирає консультанта з оцінки та продажу активу.
«Банку належить дві третини комплексу, який складається з 64 об’єктів, одна третина припадає на ТОВ Скорзонера (пов’язана з колишніми власниками ПриватБанку — Ред.)», — уточнила Пахачук.
Буковель — це дуже цікавий актив, визнає директор Центру розвитку туризму Володимир Царук.
«Це прибутковий бізнес, а готель Radisson — це єдина мережева готель курорту з дуже непоганою заповнюваністю», — говорить Царук.
Найвищий прибуток, за словами Царука, приносить робота підйомників. Наприклад, за даними курорту, зараз вартість скі-паса (квитка на всі підйомники) на один день коштує 1,12 тис. грн, що дорівнює 40 євро і порівнянний за цінами з іншими європейськими гірськолижними курортами.
Останній рік кількість лижників у Буковелі не росте, визнає Володимир Царук, що пов’язано з теплою зимовою погодою і дією безвізового режиму з країнами ЄС. Багато туристів вирушають підкорювати схили на курорти Словаччини, Австрії, Андорри, Італії і Франції.
Придбати частину активів Буковеля могли б іноземні інвестори, які зараз керують аналогічними курортами в країнах ЄС, визнає керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.
«Це хороший актив, але у нього є нюанс — чи зможе новий власник домовитися з Ігорем Коломойським. Остання історія з Центренерго демонструє, що можуть бути проблеми», — говорить він.
У відкриття гірськолижного курорту в селі Славське інвестує і власник концерну Галнафтогаз Віталій Антонов. Зараз компанія Окко-ритейл (належить концерну) займається розробленням технічної документації на будівництво близько 65 кілометрів гірськолижних трас на північному схилі гори Захар Беркут з боку села Верхня Рожанка.
Загальний термін реалізації проекту становить три-п’ять років, обсяг інвестицій — до $500 млн.
Comments are closed.