На Івано-Франківщині найкраще проводять психологічну реабілітацію ветеранам АТО.
Про це у четвер, 6 лютого, розповіла голова постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО Наталія Чаплинська, повідомляють UA: Карпати, пише “Репортер“. За її словами, 16 грудня відбулася пресконференція в Києві, де Прикарпаття визнали найкращим регіоном у проєктах соціально-психологічної реабілітації атовців.
До теми: Реабілітація через навчання. Як у Франківську жінки атовців змінюють фах і досягають успіху
Нагадаємо, Наталія Чаплинська шостий рік є співкоординаторкою центру психологічної допомоги учасникам АТО. До того надавала психологічну підтримку майданівцям, пізніше – переселенцям. Їздила на передову, аби на власні очі побачити, відчути, що таке війна. Чаплинська започаткувала практичну психологію в університеті та викладала її 20 років.
“Хочу усім подякувати, хто працює над цими проєктами, допомагає нашим воїнам. Також обласній державній адміністрації за їхнє фінансування. Сподіваюся, що цьогоріч ми теж так злагоджено працюватимемо”, – каже Наталія Чаплинська.
Також Наталія Чаплинська на засіданні постійної комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО облдержадмінстрації розповіла, що соціально-культурну програму за 2019 рік виконали добре. Цьогоріч працюватимуть й надалі із тими проєктами з комплексної реабілітації ветеранів війни на Сході та родинами загиблих захисників, як і в попередні роки.
До теми: “Нові крила”. У Франківську відкрили центр реабілітації для атовців та їх сімей (ФОТО)
“У нас хороше місцерозташування. Гори поруч. Є багато реабілітаційних та відпочинкових баз, де надають психологічну реабілітацію не лише учасникам та ветеранам АТО, а й їхнім родинам. Минулого року здійснили 6 паломницьких поїздок, де родини об’єдналися, стали більш відкритими. Ці всі програми будуть продовжуватися і у 2020 році. Мені хотілося, щоб і держава приєдналася до таких програм, і щоб це відбувалося не тільки на обласному рівні”, – додає вона.
Нагадаємо, в Україні працює перша професійна «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки «Lifeline Ukraine» («Лайфлайн Україна»). Гаряча лінія працює 24/7 за номером 7333. Проєкт фокусується на ветеранах АТО/ООС.
Читайте також: Наталія Чаплинська: «Війна зачіпає всіх»
Авторка: Каріна Борисевич
Comments are closed.