Доходи бюджету Івано-Франківська у 2020 складатимуть 2 599 млн грн, а видатки – 2 519 млн грн.
Про це повідомили у понеділок, 16 грудня, на пресконференції у міськвиконкомі.
Загальний фонд міського бюджету складатиме 2 491 млн грн, спеціальний – 108 млн грн.
«Підготовка до бюджету розпочалася в травні. Держбюджет у першому читанні нас не задовільняв, у другому цифри вже інші, – говорить начальниця фінансового управління Вікторія Сусаніна. – У 2020 році збережене реверсне навантаження на бюджет. Це утримання працівників соцзахисту, оплата компослуг в медицині та освіті, пільговий проїзд, утримання ПТУ».
Мінімальна зарплата у 2020 буде більше 4728 грн, закладений курс долара 27.8 грн. Крім того, в бюджет уже заклали доходи і видатки, які виникнуть у результаті об’єднання зі ще трьома селами. Загальний фонд бюджету в 2020 зросте, порівняно з 2019.
«Ріст є по платі за землю, хоч незначний, – каже Вікторія Сусаніна. – По адмінпослугах маємо зменшення, бо менше замовляють закордонних паспортів».
У спеціальному фонді є падіння майже на 65% через відміну пайової участі. Втім, лідером по видатках наступного року є освіта – 43%.
«Освіта матиме 1083 млн грн, це разом з субвенціями, – говорить Сусаніна. – Багато коштів доводиться виділяти на виплату зарплат освітянам і медикам. По медичній субвенції гірша ситуація: цього року виділили 48 млн грн на зарплати, наступного плануємо виділити 51 млн грн».
Окремо довелося закласти кошти на забезпечення хворих інсуліном, а також на пільги незабезпеченим франківцям та атовцям.
Щодо комунальних витрат, найбільше виділяють на прибирання міста – 40%. На бюджет розвитку наступного року заклали 330 тис грн.
«Бюджет наступного року – це бюджет виживання. Недофінансована в першу чергу освіта, але також й інші галузі, – каже міський голова Руслан Марцінків. – Я переживаю, що медреформа буде великим навантаженням на місцеві бюджети і влада спонукатиме скорочувати людей. Також, на нашу думку, соціальні пільги з держави є несправедливими, тому ми додаємо».
За словами мера, держава перекладає на органи місцевого самоврядування багато виплат, наприклад зарплат, і через це не вистачає грошей на капітальне будівництво, ремонт доріг.
«Наступного року ми будемо завершувати ті об’єкти, які розпочали. До того, нові об’єкти розпочинати не будемо», – каже Марцінків.
Також Марцінків сказав, що на будівництво моста та розв’язки на 2020 рік заклали 50 млн грн. Однак, цих грошей не вистачить.
Нагадаємо, місто не платить за медиків та освітян соціальний внесок. Відтак людям не нараховується пенсійний стаж та лікарняні.
Comments are closed.