Соціум Фото

На Прикарпатті активісти навчалися працювати з проєктами для своїх громад (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Днями на Франківщині завершилася друга серія тренінгів для активістів із районів на тему “Розробка і керування проєктами”. Учасників навчали керувати проєктами, аби потім вони покращували життя у своїх громадах.

Тренінги відбуваються у рамках проєкту “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну”, який втілює  ГО «Молода Просвіта Прикарпаття». Учасники – активісти із Бурштина, Делятина, Вигоди, Нижнього Струтина, Джурова, загалом – 40 людей, пише Репортер.

Учасники тренінгу дізналися, як написати та втілити проєкт, як визначити проблему, завдання, передбачити результат, а також скласти бюджет.

Зокрема, вони складали логіко-структурну матрицю проєктів із сортування сміття, неформальної освіти та популяризації здорового способу життя. Для цього ставили перед собою конкретні цілі, прописували свої дії та очікувані досягнення.

Наприклад, результатами популяризації здорового способу життя визначили проінформованість мешканців, облаштований спортивний зал у громаді та роботу кількох секцій з різних видів спорту.

Тренінг проводила Оксана Глєбушкіна з херсонської організації “Громадський центр “Нова генерація”. За її словами, учасники працюють з темами, які їм цікаві та близькі, тому ентузіазму не бракує.

Кожна громада розробляла свою логіко-структурну таблицю, тому є п’ять напрацьованих проєктів. Так, мешканці Вигоди хочуть бачити своє селище конкурентноздатним на туристичному ринку України, мешканці Бурштина – запровадити неформальну освіту для школярів і мотивувати молодь розвиватися. У Нижньому Струтині планують навчити мешканців правильно сортувати сміття і таким чином допомогти довкіллю. У Джурові – забезпечити доступ населення до якісної питної води, у Делятині – полегшити пошук роботи і, відповідно, працівників для своїх односельців.

«Цей тренінг був чудовою нагодою поглибити свої знання в проєктному менеджменті, – розповідає Яна Штогрин з Бурштина. – Логіко-структурна матриця – це важливий елемент проєкту, а вміння її правильно побудувати – шлях до успішної реалізації ідеї. Не менш важливою в цій роботі є команда, вміння знаходити компроміси, дослухатися до порад та підтримувати одне одного. Далі будемо втілювати в життя проєкти на базі нашого новоствореного громадського простору».

Попереду на учасників чекає наповнення власних просторів цікавими заходами, а також ще один тренінг у листопаді з розробки комунікаційної стратегії.

“Для нас важливо навчити людей самостійно знаходити ресурс і реалізовувати його, тому що це сприяє децентралізіції на низовому рівні – громади стають більш спроможними, видимими, конкурентноздатними”, – зазначає керівниця проєкту Євгенія Бардяк.

Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.