Надія Шегда У четвер, 6 листопада, у Франківській, «Химері» гостювали головний редактор незалежного культурологічного часопису «Ї» та Ірина Магдиш, співредактор часопису. Багато цікавого і корисного прозвучало з їхніх уст, зокрема з царини сучукрліту та видавничої справи на теренах Галичини.
Та найцікавішим було те, що багато цікавого і незнаного до сьогодні більшістю галичан, відкривається на сторінках книг і часописів, які видає недержавна громадська організація, майстерно залучаючи спонсорські кошти. Хоча поки що… в основному від міжнародних фондів та організацій.
Бо наші підприємці, як розповіла Ірина Магдиш, ще не можуть перестати жити «сповна», що означає для них здійснення одного-єдиного бажання: все одразу — і в одні штани. Але не про це. Може виростемо…
Незалежний культурологічний часопис «Ї» вже впродовж 19 років формує базові засади громадянського суспільсьва України, займаючи чітко визначені позиції з усіх найважливіших питань суспільного і політичного розвитку України.
Організація випускає квартильник, часопис «Ї», Молодіжний додаток до квартальника, а також книги відомих політологів та культурологів.
До речі, електронна версія Незалежного культурологічного часопису «Ї» є найбільшим багатомовним електронним журналом України.
З творенням часопису співдіє постійний семінар — «Діалог над кордонами», що досліджує проблеми культурного та політичного прикордоння, а також щорічні Міжнародні конференції з питань транскордонного культурного, політичного та економічного співробітництва.
Про волинян, галичан, про вірменський світ Галичини, про жидів і А. Міцкевича, який наполовину був жидом, про З.?Фройда, який був родом з Тисмениці, про сексуальні оргії, які були в Богородчанах, і багато іншого можемо прочитати про себе. Видавництвом «Лілея-НВ» було презентовано останні номери часопису «Ї», а саме:» ГЕБРЕЙСЬКИЙ ЛЬВІВ», «УКРАЇНА-ЄС. 2008. НОВА ГРА», „ВОЛИНСЬКИЙ УСЕ?СВІТ» та «ГЕБРЕЙСЬКИЙ УСЕ?СВІТ ГАЛИЧИНИ».
До 20?річчя існування журналу автори пообіцяли, що буде видана дуже, здається, контраверсійна книга про поета Василя Вишиваного (В. фон Габсбург), якого готували на престол Польщі, а він обрав Україну.
Що ж, чекатимемо і читатимемо.
Comments are closed.