З 2016 українці без проблем можуть знайти роботу в Чехії. У серпні 2016 року урядом цієї країни була затверджена соціальна програма, яка дозволяє щорічно 5 тисячам громадянам України працювати в Чехії.
Раніше на роботу в Чехію могли влаштуватися тільки висококваліфіковані працівники, яких їм не вистачало. Однак зараз можна отримати легальну роботу в Чеській Республіці працюючи середньою або нижчою ланкою, при цьому отримуючи зарплату на порядок більше ніж в Україні. Саме тому Чехія так приваблива для наших громадян.
Потрібні всі
Відразу після прийняття цього закону, на сайтах оголошеннях з’явилося близько 12 тисяч нових вакансій для жителів України. Якщо враховувати кваліфікованих робітників, то в Чехії затребувані інженери-будівельники, електротехніки, а також механіки і робочі у сфері IT-технологій. Також дуже популярні оголошення про пошук лікарів, оскільки після кризи в 2008 і 2009 роках, Чехію покинула велика кількість кваліфікованих медпрацівників, які виїхали до країн Європи, де зарплата ще вище. Але для цих професій потрібно добре знати чеську мову.
Якщо говорити про некваліфікованих робітників, то тут кожен зможе собі знайти якусь роботу. Можна влаштуватися кухарем, офіціантом, прибиральником, різноробочим на будівництві. Середній робочий клас – це вакансії операторів або настройщиків програмного забезпечення, торгових представників. Також можна влаштуватися водієм вантажних машин або консультантом.
Така робота вважається низькооплачуваною, проте так вважають чехи, а не українці. Оскільки в Чехії можна заробити в два або в три рази більше ніж в Україні, на тій же професії. Тому громадяни нашої країни так сильно хочуть поїхати туди на заробітки.
Якщо вас також цікавить робота за кордоном, рекомендуємо скористатися перевіреним сервісом Layboard, який вже кілька років дає можливість людям шукати собі нормальну роботу не тільки в Чехії, але і по всьому світу. Тут точно знайдеться підходяща вам вакансія.
Особливості та труднощі працевлаштування в Чехії
Найпростіше влаштуватися на роботу в Чеській республіці громадянам:
- які мають посвідку на проживання в цій країні;
- які отримали статус біженця;
- всім громадянам Європейського Союзу.
Альтернативний варіант – ви можете влаштуватися на роботу в Чехії за допомогою діючої візи, яка передбачає працевлаштування.
Так ви зможете отримати офіційну і легальну роботу в Чеській Республіці. Однак є ще один варіант – отримати синю карту. Але найчастіше якщо роботодавець зацікавлений найняти на роботу іноземних громадян, він сам займається цим питанням, вирішує, як йому це здійснити, як отримати дозвіл і які документи потрібні працівнику.
Щоб отримати трудову візу, необхідно надати трудовий договір, в якому буде прописаний термін його дії, тобто термін на який наймається працівник, однак він не повинен перевищувати 2-х років.
Також можна оформити необхідні документи через агентство, яке цим займається. Потрібно перейти на їх сайт і ознайомитися з умовами та переліком необхідних документів.
Синю карту отримати вкрай складно, зазвичай її видають працівникам з вищою освітою. Однак це не все. Ваш трудовий договір з роботодавцем повинен бути складений на термін не менше одного року, при цьому зарплата повинна бути більше на 1.5 рази ніж середній оклад в Чехії. Як ви самі розумієте, далеко не всякий роботодавець або компанія готова платити великі зарплати, навіть якщо людина має високу кваліфікацію.
Comments are closed.