Кілька днів, 19-22 травня, стали днями дружби, емоцій та вражень для дітей із Калуша (вихованців зразкової вокальної студії “Ліра”) та Кременчука (міжшкільне громадське об’єднання “Армія добра”).
А подружив дітвору міжнародний проект “Книга Добра”, в рамках якого школярі відвідували країни Балтії, пише Репортер.
Спілкування хотілося продовжувати не тільки у соцмережах, тому керівники – Ігор Процко з Кременчука та Оксана Лісовська з Калуша домовилися про візит калушан на Полтавщину. Сказано – зроблено. Прикарпатці побували в гостях, познайомилися з містом і, звісно, захотіли організувати візит у відповідь.
Ідея подорожі наприкінці навчального року сподобалась, тож 10 школярів і троє вчителів із Кременчука прибули на Прикарпаття. У Івано-Франківську їх гостинно зустріли організатори проекту “Книга Добра” – представники фонду “Чисті серцем” Василь Вишиванюк та Ірина Рабарська. А перше враження від Калущини – то зелень бази “Лімниця”, що у селі Вістова.
Серед чудової природи діти отримали в дарунок крайки, таким чином відбулася символічна “посвята у прикарпатці”, ще трохи і от уже всі разом танцюють коломийки.
Першим офіційним заходом став візит до школи-ліцею № 10. Учні саме цієї школи, зокрема клас Тетяни Юзвяк, є активними учасниками проекту “Книга Добра”. Тож вони підготували теплу зустріч: гості подивилися презентаційний фільм про школу, відвідали музей вишивки та старовинних предметів побуту, дізналися чимало цікавого, а також потрапили на майстер-клас, де власноруч, за старовинною технологією, виготовили бутоньєрки.
Далі – музей історії Калущини, “Калуська в’язниця” та прогулянка містом. Завітали гості також до центральної міської бібліотеки і були щиро вражені нею і тими можливостями, які є тут.
“Калушанам пощастило” – таким був висновок.
У другий день до дружної родини “книгодобрійців”, як з легкої руки Ігоря Процка називають себе учасники проекту, приєднався парох церкви Різдва Богородиці з міста Калуша отець Федір Мороз. Адже попереду – не просто подорож, а проща до святого місця.
Манявський монастир зустрів дітей сонечком і світлом. Розповідь про історію монастиря, видатних його засновників, екскурсія, обід у монастирській трапезній – ці враження надовго залишаться у пам’яті дітей.
Вже дорогою до Манявського водоспаду почав накрапати дощик, який переріс у грозу та зливу, зробивши враження ще драйвовішими.
У Калуші їх чекала дискотека-караоке і святковий стіл, організований дружним колективом мам і батьків учнів “Ліри”. Але сталося по-іншому. Якраз у цей час в Богородчанському районі розгулялася стихія, і бус із дітьми потрапив під сильний град, опинившись, як здавалося спочатку, відрізаним повінню від шляху додому. Дивно, але ніхто не злякався. Кажуть, допомогли пісня, віра в Божу ласку і в надійність людей, які поряд – доїхали.
На третій день в центрі уваги був Івано-Франківськ. Екскурсію провів письменник Остап Українець і, не зважаючи на дощ, місто справило на гостей чудові враження.
На завершення в центрі патріотичного виховання відбувся захід “Ми-діти України”, на якому гості з “Армії добра” та учні “Ліри” познайомилися з учасниками учнівського самоврядування Івано-Франківська, побачили центр та захотіли повернутися сюди ще.
Заключний акорд – смакування тортом, подарованим мамами “Ліри” та пісні під гітару, щирий обмін дарунками та дружні розмови, був коротким. Час в дорогу. Друзі, яких об’єднала “Книга Добра”, обіцяли зустрічатися ще.
А у фонді “Чисті серцем” щиро раділи, що проект народив таке чудове продовження. Закінчився візит обіймами та пероні та… коломийкою.
Comments are closed.