Ірина АмплейкІна Ну от настав і ваш час остаточно подорослішати та стати мамою. І вже позаду перші два триместри вашої вагітності, скоро ви притиснете до грудей таке довгоочікуване маля. Мабуть, сповнені радісного передчуття, і водночас переживаєте: «Чи все я підготувала до зустрічі з малям? А раптом забула щось важливе?». Більшість матусь зізнаються, що ці питання їх дуже бентежать. Особливо, якщо в помічниках немає мами чи подруги, що вже через це пройшла і могла б допомогти з усім розібратись.
Меблі та транспорт
Аби не блукати поміж рядів магазинів із широко роззявленим ротом та робити все послідовно, треба мати список потрібних речей. «Репортер» вирішив допомогти з найважливішими його пунктами. Розпочати варто з найбільшого – меблів для дитячої кімнати та з «транспорту» для малечі.
Здоровий і комфортний сон малюка – найважливіша умова у формуванні його свідомості, запорука хорошого розвитку. Тому на першому місці – маленьке красиве дитяче ліжечко. Найкраще брати дерев`яне, найміцніше – букове.
Оксана Павлів, власниця дитячого магазину «Бамбіно» остерігає: «Відстань між планками бокової стінки має бути така, щоб дитина не змогла туди просунути голову, тобто не більше 9 см». Перевірте, чи ліжечко стійке і чи добре гойдається.
Наступним треба придбрати матрацик. Основні вимоги, які треба поставити до ньго, – жорсткість і натуральне наповнення. Галина Матенчук, власниця магазину з товарами для немовлят «Крихітка», радить: «Матрас ліпше брати наповнений кокосовим волокном чи морськими травами. Ватяний матрас дешевший, але він має хвилястий рельєф, та й недостаньо жорсткий. Проминається під вагою дитинки, що може призвести до викривлення хребта».
Пара комплектів постільної білизни, нехай буде трикотажною, адже вона завжди тепла, а бавовняна – холодна. Покривальця малюкові теж знадобиться два: одне ватне або шерстяне для прогулянок, друге – байкове, щоби спати у приміщенні. За подушку можете поки не хвилюватися, новонародженим вона не потрібна. Аби зберігати постіль, одяг, інші речі, зручно буде придбати комод. А в комплекті до нього – спеціальний пеленатор.
Ні для кого не секрет – щоденні прогулянки зміцнюють здоров’я дитини. На свіжому повітрі покращується дихання і теплообмін в організмі маляти, стимулюється серцева діяльність та обмін речовин. Різноманітність візочків на ринку змушує розгубитись. Проте, перш за все, візочок має служити у будь-яку погоду (вітер, дощ, сніг, сонце). Тому він повинен мати усі необхідні пристосування: складаний тент, водонепроникний фартух, прозорий екран, що можна опустити. «Для наших кострубатих вулиць та сніжних зим найкраще підійдуть великі, рельєфні колеса, – говорить Оксана Павлів, – бо візок може просто вгрузати у сніг».
Особистий гардероб
Тепер залишились «дрібниці» – особисті речі малюка. Щоправда, до їх вибору теж треба ставитись прискіпливо. Не поспішайте купувати багато льоль (розпашонок) і повзунків, адже дитина за перші місяці свого життя буде швидко рости. Вам знадобиться зо п’ять ситцевих та три байкові льолі, три пари повзунків, стільки ж штанців. Придбайте одну теплу шапочку і один ситцевий чепчик. А ще потрібні рукавички, аби маля себе не царапало. Шкарпеточок вам вистачить чотири пари. Костюм для прогулянок, комбінезон теплий і легенький теж знадобляться.
А найголовнішим знаряддям у вашому арсеналі, напевно, стануть памперси. Які з них підходять вашому малюкові, дізнаєтесь уже за кілька днів за наявністю чи відсутністю подразнень. Разом із памперсами для ніжної шкіри маляти одразу потрібно придбати олійку та креми. І не забудьте про конверт, в який загорнете новонародженого при виписці із пологового будинку. Це все мінімум – те, що потрібно на перших порах.
Матері, що не мають власного молока, просто не обійшлись би без дитячого харчування. Магазинні полиці гнуть продукти як вітчизняного, так і німецького, англійського виробництва.
«Різниця між нашим і закордонним харчуванням – найперше в асортименті, каже пані Галина. – Закордонні лінії більш гнучко здатні відповідати на потреби новонародженого, відповідно до його розвитку і проблем». Окрім їжі для дітей, є багато чаїв для матерів, що підтримують в період лактації чи наповнюють організм необхідними мікроелементами ще під час вагітності. Їжа – найголовніше в цей період для немовляти, тож намагайтесь на ній не економити, адже співвідношення ціна – якість найчастіше справджується.
А взагалі сміливо йдіть до магазинів і засипайте питаннями консультантів, там вам радо допоможуть. «Ми ніколи не націлюємо покупця на якусь конкретну продукцію, – каже Галина Матенчук. – Основне для нас – діалог з майбутньою матір`ю, хороші поради та індивідуальний підхід. Адже щось підійде одній дитині, а іншій – ні».
До теми
Смішна допомога – теж допомога
За Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2007 року, призначається в таких розмірах: на першу дитину – 12 240 грн.; на другу – 25 000; на третю та наступну дають 50 000 грн.
При народженні першої дитини виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 4800 гривень. Решту виплачують частинами. «Репортер» дослідив, що першої виплати заледве вистачає на товари першої необхідності. До прикладу, добротний візок коштує в середньому 2500 грн., за хороше ліжечко треба віддати 600 грн. А 26 памперсів (пачка) коштують 55 грн. Міняти їх доводиться 8‑10 разів на добу. Банка з молочною сумішшю, якої вистачає на тиждень, – 60‑80 грн. Ще потрібно врахувати усілякий дріб`язок, що завжди має бути під матусиною рукою, та список породіллі, без якого у роддом – зась. От і вся допомога.
Нині замість визначеної законом виплати, яка має бути не меншою від прожиткового мінімуму – 557 грн., матерям і надалі виплачують допомогу лише у розмірі 130 грн. Тобто держава реально боргує матерям по кілька тисяч гривень, про виплати яких дуже неохоче розповідають працівники соцзабезу. Але деякі з молодих мам відсуджують у соцзабезів від двох до чотирьох тисяч гривень недоплаченої допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тож не відавайте нікому своїх законних грошей.
Comments are closed.