«Галицька академія» перша в Україні пропонує підготовку фахівців економічних спеціальностей за багаторівневою системою. Про особливості навчання розповідає фінансовий директор вишу Роман Гуменюк.
– Пане Романе, чому виникла потреба змінювати програму?
– Фінансові спеціальності у нас існують вже 14 років. У зв’язку з тим, що сьогодні такі фахівці мають проблеми із працевлаштуванням, довелося провести ряд змін. Тож ми скористалися досвідом наших технічних спеціальностей, поцікавилися системою сертифікації та зв’язалися з потенційними роботодавцями.
– Що вони сказали?
– Працедавці виставляють ряд вимог. Для економічних спеціальностей – це знання бухгалтерського обліку та комп’ютерних програм: 1С бухгалтерії, Exсel, інших, наявність професійного сертифіката, знання іноземних мов. Тож ми скорегувати навчальну роботу так, аби забезпечити студента саме цими знаннями. Для цього вивчили ринок Івано-Франківщини, провели роботу з банками, аудиторськими фірмами, зі спілкою бухгалтерів України.
– У чому суть змін?
– Ми з першого-другого курсів запровадили глибоке вивчення бухгалтерського обліку, звітності, податкової системи та прикладних програм з ведення обліку. Ця система застосовується для всіх без винятку економічних спеціальностей. А після третього семестру, задля підготовки для отримання професійних сертифікатів, відбувається розподіл програм.
– Як проходить сертифікація?
– Сертифікація відбувається у спеціалізованих міжнародних фірмах, у Києві. Сертифікат підтверджує, що його власник знає та вміє застосовувати міжнародні стандарти фінансової звітності, основи управлінського обліку, податкове законодавство та основи господарського права.
– Що далі?
– На другому рівні студент працевлаштовується, тобто зранку вчиться, а з обіду працює. Тоді ми вже можемо запропонувати студенту отримання наступного сертифіката вищого рівня – це сертифікат СІРА.
– А в результаті?
– Студент після навчання має отримати: перше – глибокі професійні знання, друге – сертифікат, який підтверджує його професійну придатність, третє – досвід роботи. Як результат цього всього має бути написана дипломна робота.
– Ви говорили про тісний зв’язок з роботодавцями…
– Укладена угода про співпрацю з ПриватБанком, який з 1 вересня бере 50 наших студентів на практику. Банківські працівники беруть участь у навчанні студентів. Програма побудована так, що частина навчання проходить аудиторно, а практичні заняття – на базі банку. Плюс з програмою сьогодні працюють Укрексімбанк та Райффайзенбанк Аваль. Відносно економіки підприємств, обліку та аудиту, то на сьогодні у нас є три угоди з аудиторськими фірмами. Працедавці підтверджують, що саме така освіта дасть нашим випускникам робочі місця.
– Які ще є можливості?
– Згідно з угодою з польським університетом у Жешові, наші студенти після трьох семестрів можуть продовжити навчання в них та отримати їхній диплом. Попри це, ми пропонуємо студентам довчитися і в «Галицькій академії». Тобто є можливість отримати два дипломи, плюс сертифікати.
– Кого запрошуєте на навчання?
– На перший курс «Галицької академії» – випускників 11 класів, а випускників 9 класів запрошуємо у коледж при академії. Що ж до вимог, то головне, аби людина мала ціль у житті та бажання вчитися.
Comments are closed.