5 лютого за китайським календарем святкують Новий рік. В Івано-Франківську найбільше китайське свято відзначають у Центрі китайської мови та культури при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
За давньокитайськими переказами, на початку нового року в помешкання людей вривалася міфічна істота Нянь (“Рік” у перекладі з китайської мови). Вона пожирала худобу, збіжжя, харчі, а подекуди навіть самих людей. Китайці хотіли захистити себе від Няня і залишали біля своїх помешкань їжу, щоб міфічний звір міг досхочу нею насититися. Чим більше їжі, гадали люди, тим добрішим буде Нянь, пише прес-служба франківської міськради.
Одного разу на початку року звірина знову вийшла на полювання. Нянь побачив маленьку дитину, одягнену в червоне, й дуже злякався. З того часу китайці використовують червоний колір у своїй символіці. А ліхтарі червого кольору вішають на двері та вікна своїх помешкань.
Китайський новий рік (в перекладі з китайської – “Свято весни”) святкують 15 днів. Цього року його відзначатимуть із 5 по 20 лютого. На 15-й день китайці влаштовують свято ліхтарів.
У Центрі китайської мови та культури при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника підготували майстер-класи з виготовлення з паперу та кольорових шнурків китайських ієрогліфів, що означають “весна” і “щастя”. Також учасники заходу мали можливість вивчити новорічну пісню й спробувати виконати вправи з китайської рухової гімнастики.
Розпочали свято з виконання “Щедрика” китайською мовою. Щоб всі присутні сповна могли поринути в атмосферу Піднебесної, аудиторію прикрасили китайською атрибутикою: ліхтариками, фотографіями та в’язаними символами.
Деталі дивіться у сюжеті телеканалу “402”.
Comments are closed.