На минулому тижні відбулося розширене засідання Ради голів будинкових комітетів (БК) та об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) при міському голові. Спершу говорили про зроблене, далі планували заходи на 2012 рік. Тут активні представники громади нарікали на владу, обговорювали фінансування, піднімали особисті питання. Як результат, вирішили запросити на одні зі своїх засідань міського голову Віктора Анушкевичуса. Мовляв, хай відзвітує перед ними за зроблене у минулому році.
Конкурс для будинкових комітетів
Як сказав на засіданні секретар міської ради Руслан Марцінків, ОСББ останні роки мають можливість брати участь у різних державних програмах. Натомість БК у цьому обділені. Аби дещо виправити ситуацію, міська рада цьогоріч передбачила у бюджеті 150 тис. грн. на конкурси для будинкових комітетів. Конкурсна комісія вирішила, що надаватиме пріоритети у двох напрямках: ремонти під’їздів і будівництво дитячої інфраструктури. Мінімальний внесок мешканців для участі в конкурсі – 15% від загальної вартості робіт. А максимальний розмір мікрогранту – 15 тис. грн.
Отже, будинкові комітети упродовж лютого-березня можуть подавати заявки на конкурс, а комісія визначатиме переможців. У місті є 46 БК, а перемогти можуть – 12.
«Будемо дивитися по заявках, – каже Руслан Марцінків. – Можливо, хтось запропонує більше фінансування, ніж 15%, а можливо, якийсь будинок буде в гіршому стані. Будуть оголошені пропозиції, а далі комісія їх вивчатиме». Проте, запевнив Марцінків, якщо заявок буде значно більше, то є ймовірність, що додадуть і коштів для проведення конкурсу.
Далі Руслан Марцінків покинув засідання. А дарма. Бо міг почути для себе багато цікавого. Особливо, якщо врахувати, що люди, які тут зібралися – одні із найактивніших мешканців міста. Ті, що не бояться відповідальності, створили БК чи ОСББ – щоб покращити своє житло і, головне, не чекаючи, що хтось зробить це за них.
Прохання ради – в повітрі
Як сказала під час звіту голова Ради Ольга Бачинська, одним із їхніх завдань є надавати пропозиції міській раді, виконкому та міському голові щодо сприяння та розвитку ОСББ і БК.
«Ми маємо право запрошувати керівників будь-якого рангу, які діють у сфері комунального господарства, – запевнила вона. – Тому що дехто каже: «А що це за рада – я туди не прийду». Ні, шановні, до цього часу ми завжди працювали з керівниками комунальних служб і знаходили порозуміння та вирішення комунальних питань. Ми – громада, і ми повинні це усвідомити. Тому саме ми маємо диктувати правила гри, у тому числі й міському голові».
Після оптимістичного вступу Ольга Бачинська перейшла до звіту. Розповіла, скільки вони провели засідань, які питання на них вирішували. Звісно, не обійшлося й без розчарувань. Так, за словами Бачинської, пропозиції голів БК та ОСББ вона подала як в УЖКГ, так і на бюджетну комісію. Проте майже нічого із тих пропозицій не було враховано. А є навіть випадки, коли деякі будинки у 2011 році були включені у титульні списки, проте по них так і не здійснили фінансування.
«Ми просимо, затверджуємо, а все залишається в повітрі, – наголосила Бачинська. – Напевне, рада не була така наполеглива, не висказалася на сесії… Чому ця галузь залишається без фінансування?».
Далі Ольга Бачинська обурилася тим, що на ЖКГ у минулому році пішло мало коштів. Мовляв, навіть те, що планували дати і то в кінці року, перерозподілили по інших напрямках.
«Керівники цієї галузі так захопилися реформою, що забули про саму галузь, – сказала вона. – Ми знаємо про те, що створено департамент, що є ще один жек – комунальне підприємство, і як би його там не називали, він виконує функцію жеку…».
Питання без відповідей
Говорили і про свої недоліки. Такими Бачинська назвала те, що не вдалося налагодити співпрацю з депутатським корпусом. Також згадала вона про незгуртованість голів ОСББ та БК. Мовляв, якби усі вони об’єднувалися навколо проблем, то разом працювати було би значно легше.
Люди піднімали різні питання. Когось турбував ремонт міжбудинкових проїздів, інших – доцільність створення Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ). Ольга Бачинська намагалася відповідати. Хоча, зрозуміло було, що питання, які ставили мешканці, – не до неї, а до міської влади. Яка, на жаль, цей захід проігнорувала.
«Є пропозиція кожного депутата назначити головою ОСББ чи БК», – сказав один із присутніх. «Для чого створення цього ЄРЦ?! – обурювалася інша мешканка. – Зараз півдня дзвониш у те ЄРЦ, потім чекаєш, щоб вони передали скаргу в жек, потім – щоб той жек приїхав. Для чого час затягувати?». «Чому ЖБК (житлово-будинкові кооперативи) не мають своїх програм?», – питала інша…
Чи то часу не вистачило, чи то питань було забагато, але в результаті не сказали й половини з того, що хотіли. «Не будемо перетворювати нараду у балаган», – сказала наприкінці Бачинська.
Згодом затвердили план дій на 2012 рік. Запланували понад 20 заходів. І якщо дивитися на настрій людей, то є відчуття, що цьогоріч вони стануть ще наполегливішими – більше вимагатимуть і штовхатимуть владу в спину. І то добре.
Comments are closed.