Війна

Про літні майданчики, архітектуру і футбол

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Надворі ще зима, а влада Івано-Франківська вже займається порядком розміщення та облаштування торгових майданчиків у місті. У п’ятницю на останніх громадських слуханнях говорили про проект положення, за яким працюватимуть підприємці. Вони відстоювали свої права, а депутати й чиновники не дуже впиралися. Бо всі розуміють, що підприємці – це податки, а перешкоджати їм працювати – тільки робити гірше місту.

Загалом, нове положення, хоч і сире, але має досить багато змістових покращень. І якщо підприємці не порушуватимуть тих положень, то місто влітку має бути гарнішим, ніж ми звикли його бачити. Як сказав начальник міського управління торгівлі Ігор Витриховський, наступний літній сезон – це 349 річниця та репетиція святкування 350-ліття Франківська. Тож ті, хто отримає дозвіл на розміщення літнього майданчика, мусять зважати на кілька складових – політичну, економічну, соціальну. Інакше не отримають дозвіл працювати наступного року.

Отже, спершу підприємцю треба буде представити паспорт літнього майданчика (проектна документація, до якої входить генплан, схема, фотофіксація і навіть конструкції декоративної огорожі). Такого обсягу раніше не було. Це хоч і ускладнить роботу підприємцям, але застереже владу та місто від неякісних проектів – виконком уже точно знатиме, яким буде майданчик і як його розмістять.

Розміщення літніх майданчиків у межах червоних ліній здійснюється тільки за погодженням ДАІ, а розміщення в історичній частині міста (у нас таких більшість) – за погодженням виконкому. Спершу, правда, збиралися підключити до цього орган збереження культурної спадщини, але потім вирішили, що краще погод­жувати рішенням виконкому. Мовляв, аби не ускладнювати процедуру для підприємців.

Крім того, державними будівельними нормами (ДБН) змінено мінімальну ширину проходу повз майданчик. Ще рік тому був 1 м, цьогоріч має бути не менше 2,25 м. Висота майданчика – 3,5 м. А площа не повинна перевищувати 100 м2 (у минулому році було 80, але підприємці цю норму порушували та платили штрафи).

Так, ідея обмеження площі майданчика досі подобається не всім. Підприємці вважають, що до кожного випадку треба ставитись індивідуально, а визначати площу має архітектура: де 100, де 140, а де і 200 м. На це член виконкому Руслан Руско відповів: «Ми так з вами договоримося, що біля Ратуші буде тільки одне яйце стояти…».

Є ще кілька обмежень. Майданчики повинні знаходитися не ближче 200 м до шкіл, 12 м до фонтанів, 20 м до перехресть і зупинок автотранспорту. Забороняється встановлювати лотки чи вітрини за межами майданчиків, а за розміщену там рекламу своїх постачальників підприємець тепер платитиме податок. Крім того, якщо майданчик – не від ресторану чи кафе, розташованих поруч, то його власник повинен укласти договір з перевізником ТПВ і з сусідніми закладами, що мають туалет.

А от режим роботи так і не погодили. Були пропозиції до 22 години (мовляв, згідно із законом про дотримання тиші), але потім згадали про Євро 2012 і футбол. Тож вирішили, що цей варіант іще погоджуватимуть. Бо є люди, які хочуть спати, а є футбольні вболівальники, які люблять разом, наприклад, пити пиво та дивитися футбол. Мовляв, з ними теж треба рахуватися. Розглядали ще один варіант – до того часу, доки працює і сам ресторан (кафе). Правда, тоді все одно треба прописувати окремі норми для тих підприємців, які ставлять літні майданчики без стаціонарних закладів.

Останні підприємці, до речі, тепер будуть проходити конкурс. А виграє місце той, хто заплатить більше. «Місця та умови конкурсу затвердить виконком, ми визначимо початкову суму, і завдяки конкурсу вивчимо ринок – скільки коштує літній майданчик, бо досі ми цього не знаємо, – сказав Витриховський. – Хтозна, може минулого року їх було забагато, а треба менше. Правда, це вже визначатимуть члени виконкому і депутати».


1 Червона лінія — геодезично фіксована межа, яка відокремлює територію вулиць і доріг від інших видів використання територій поселень, призначається для забезпечення регулювання і містобудівного контролю при забудові, реконструкції і благоустрою поселень, при виділенні земельних ділянок, встановленні умов їх використання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.